درباره ما   |  پیوندها   |  RSS  
  صفحه اول    نفت    گاز     پتروشیمی     پالایش و پخش    بورس و بازار سرمایه     بین الملل     اقتصاد انرژی   سه شنبه، 12 مرداد 1400 - 01:27   
 
 
   اخبار رسانه ها  
  قدرت نظامی عربستان سعودی؛ اعداد و ارقام (عربستان/ 24 جهان)
  نگاهی به توان نظامی استرالیا
  نگاهی به توان نظامی اندونزی
  قدرت نظامی کره جنوبی؛ اعداد و ارقام (کره جنوبی/یازدهم جهان)
  نگاهی به توان نظامی مصر
  کره جنوبی قدرت ششم برتر نظامی در جهان؛ کره شمالی در جایگاه ۲۵
  نگاهی به توان نظامی تایوان
  دشمنی با آمریکا مانع جدی بر سر راه توسعه است
  توان بالای موشکی کره جنوبی
  نگاهی به توان نظامی ایتالیا
  ترتیب ارتش‌های جهان در سال ۲۰۲۱ از نگاه "گلوبال فایر پاور"
  بررسی توان موشکی صدام
  چگونه ترکیه در لیگ صنایع دفاعی قرار گرفت؟
  بررسی توان موشکی پاکستان
  فتوای رهبر انقلاب درباره سلاح هسته ای مورد اتفاق مراجع است
  ارزیابی اقتصاد تولید برق هسته ای
  افتتاح بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی فتوولتاییک جهان در چین
  برق هسته‌ای چقدر هزینه دارد؟
  فناوری‌های خورشیدی جدید هزینه تولید برق را کاهش می‌دهند
  خیز بلند آسیا برای انرژی خورشیدی و ظرفیت های ایران
  مقایسه هزینه های تولید برق هسته ای فسیلی خورشیدی
  نیروگاه‌های خورشیدی و بادی بر ویرانه‌های نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما سر بر می آورند
  ابلاغ نرخ‌های جدید خرید برق تجدیدپذیر سال ۱۴۰۰/قیمت تمام شده هر کیلووات خورشیدی 4 سنت
  شمار نیروگاه‌های هسته‌ای جهان به پایین‌ترین تعداد در ۳۰ سال گذشته رسید
  «رابطه متوازن اقتصادی ایران» با چین و آمریکا ضروری است
  عواقب یک جنگ هسته ای برای سیاره زمین چیست ؟
  بمب هیدروژنی چیست و چگونه کار می‌کند؟ + فیلم
  چرا بمب هیدروژنی از بمب اتمی قوی‌تر است؟
  هر سال چقدر برای صنعت هسته‌ای هزینه می‌شود؟
  بودن یا نبودن سلاح هسته‌ای؛ مساله اینست! +عکس
ادامه اخبار رسانه ها
 

انتخابات ریاست جمهوری

  محتوا  

خلع سلاح موشکی منطق قابل پذیرش در جهان ندارد خلع سلاح موشکی منطق قابل پذیرش در جهان ندارد
دهها کشور در جهان وجود دارند که دارای توان موشکی بسیار بالا با قدرت برد بیش از 1000 کیلومتر می باشند و این موضوع برای همه جهانیان امری پذیرفته شده است لذا ایجاد اجماع در بین ملت ها و دولتها جهت خلع سلاح موشکی بسیار سخت است
دوشنبه، 11 مرداد 1400 - 10:56

پشت پرده برنامه هسته‌ای ایران پشت پرده برنامه هسته‌ای ایران
اگر ایالات متحده بقای نظام سیاسی ایران را تهدید کند، این ممکن است تمایل تهران را برای تغییر موضع هسته‌ای به منظور قدرت‌نمایی یا ایجاد توان بازدارنده‌ای برای جلوگیری از حمله دشمن، به طور قابل توجهی افزایش دهد. بنابراین، تهدیدهای نظامی با هدف منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای از قضا می‌تواند نتیجه‌ای را تحمیل کند که واشنگتن سال‌ٰها تلاش کرده است مانع آن شود.»
یکشنبه، 10 مرداد 1400 - 10:07

سرمایه های بر باد رفته ملت ایران سرمایه های بر باد رفته ملت ایران
کشور کوچک قطر با فروش یک میلیارد بشکه نفت از میدان نفتی مشترک با ایران تا سال 92 حدود 70 میلیارد دلار درآمد کسب نمود و طی سال‌های گذشته نیز با افزایش تولید خود روزانه حدود 600 هزار بشکه صادرات انجام می دهد. با این درآمدهای سرشار مردم قطر به ثروتمند ترین مردم جهان تبدیل شده اند
یکشنبه، 3 مرداد 1400 - 20:13

گزینه های محدود پیش روی آقای رئیسی برای نجات اقتصاد ایران گزینه های محدود پیش روی آقای رئیسی برای نجات اقتصاد ایران
با لحاظ پیش بینی قیمت نفت در 8 سال آینده؛ دولت آقای رئیسی می تواند درطول 8 سال 500 تا 600 میلیارد دلار درآمد نفتی داشته باشد و با این منبع درآمد اقتصاد کشور را از باتلاق خارج و به سمت رشد و شکوفایی هدایت نماید. اما اگر ما نتوانیم طی 8 سال، سالانه یک میلیارد بشکه به قیمت متوسط 70 دلار صادر نمائیم در یک دهه بعد باید همین میزان نفت را با قیمت متوسط 50 دلار صادر کنیم که مابه تفاوت آن در 8 سال حدود 200 میلیارد دلار خواهد بود.
شنبه، 26 تیر 1400 - 19:08

۹۰ درصد نیروگاه‌های جدید دنیا تجدیدپذیر هستند ۹۰ درصد نیروگاه‌های جدید دنیا تجدیدپذیر هستند
انرژی خورشیدی «فتوولتائیک» در گسترش خود به ثبت رکوردها ادامه می‌دهد و انتظار می‌رود ظرفیت اضافه‌شده به آن سالانه تا سال ۲۰۲۲ به ۱۶۲ گیگاوات افزایش یابد. این میزان ۵۰ درصد بیشتر از ظرفیت سالانه اضافه‌شده در سال ۲۰۱۹ است.
چهارشنبه، 23 تیر 1400 - 07:18

بزرگترین فروشندگان و خریداران نفت در سال 2018 بزرگترین فروشندگان و خریداران نفت در سال 2018
در مجموع، 83.9 درصد از واردات نفت در جهان در سال 2018 از سوی این 15 کشور انجام شده است.طی همین دوره، کشورهای ژاپن، ایالات متحده آمریکا، آلمان و بلژیک به ترتیب 38.3 درصد، 35.6 درصد، 31.5 درصد و 28 درصد نفت وارد‌ کرده‌اند. واردات نفت این کشورها طی ده سال آینده کاهش قابل توجهی خواهد یافت.
سه شنبه، 22 تیر 1400 - 22:11

ساخت بزرگ‌ترین مزرعه بادی فراساحلی جهان در کره جنوبی ساخت بزرگ‌ترین مزرعه بادی فراساحلی جهان در کره جنوبی
این پروژه حداکثر ۵۶۰۰ شغل ایجاد کرده و به کره جنوبی کمک می‌کند به هدف افزایش ظرفیت نیروی بادی از ۱.۶۷ گیگاوات فعلی به ۱۶.۵ گیگاوات تا سال ۲۰۳۰ دست پیدا کند.
یکشنبه، 20 تیر 1400 - 13:13

قطر چگونه قطر شد؟ قطر چگونه قطر شد؟
در اواخر دهه 90 قطر با بسیاری از شرکت‌های نفتی‌ جهان قراردادهای مشارکت در تولید امضا کرد. شرکت‌های خارجی با روش حفاری افقی همکاری خود را با قطر آغاز کردند و مرسک دریکی از این قراردادها بلندترین چاه افقی جهان را برای قطر حفاری کرد.
یکشنبه، 13 تیر 1400 - 09:14

اتلاف 60درصد برق در نیروگاه های بی کیفیت ایران اتلاف 60درصد برق در نیروگاه های بی کیفیت ایران
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: بازده نیروگاه‌های حرارتی کشور برای نخستین بار در تاریخ صنعت برق ایران به رقم ۳۹ درصد افزایش یافت.
جمعه، 11 تیر 1400 - 15:14

اتلاف 40درصد برق در ساعات بی باری اتلاف 40درصد برق در ساعات بی باری
بیش از 40 درصد از ظرفیت تولید برق کشور در ساعت های کم باری خالی است و مورد استفاده قرار نمی گیرد. با بهره گیری از خودروهای برقی، می توان ظرفیت بدون استفاده نیروگاهی را در ساعت های کم باری شبکه( به ویژه از ساعت های 24 تا 6 صبح) به کار گرفت و باعث افزایش درآمد زایی برای صنعت برق شد.
جمعه، 11 تیر 1400 - 13:52

تاثیر شگرف خودروهای برقی برکاهش مصرف انرژی تاثیر شگرف خودروهای برقی برکاهش مصرف انرژی
با افزایش تولید خودروهای برقی تفاوت مصرف برق در شب و روز کم می شود چرا که در ساعات کاهش مصرف که برق نیز ارزان تر است بهترین زمان برای شارژ خودرو ها می باشد و خودرو های برقی مشتریان خوب شبکه برق در ساعات کاهش مصرف خواهند شد لذا در مجوع بین ۲۰ تا ۳۰ درصد از اتلاف یا عدم استفاده از ظرفیت های نصب شده جهان کاسته خواهد شد.
جمعه، 11 تیر 1400 - 12:09

روش اجرائی حمایت آیت ا... رئیسی از اقشار کم درآمد روش اجرائی حمایت آیت ا... رئیسی از اقشار کم درآمد
پرداخت یارانه به اقشار ضعیف و کم درآمد امری است که در همه کشورهای توسعه یافته جهان اجرا می گردد.در کشورهای توسعه یافته و مدعیان بالاترین آزادی بیان، آزادی های فردی و شفافیت؛ درآمد و دارایی همه مردم بصورت روشن و شفاف در اختیار سازمان های مربوطه از جمله سازمان امور مالیاتی آن کشورها می باشد
سه شنبه، 8 تیر 1400 - 10:41

 باید با تمام توان نفت خام صادر کنیم باید با تمام توان نفت خام صادر کنیم
بارها شنیده و می شنویم که ما باید خام فروش نفت را متوقف کنیم و نفت را به محصولات ارزشمند تبدیل و صادر نماییم و حتی بعضا می شنویم که باید در چاه های نفت را ببندیم و از وابستگی به نفت نجات یابیم و اخیرا زیاد شنیده می شود که ما باید فروش نفت خام را متوقف نموده و نفت خام را به محصولات پتروشیمی تبدیل و با چندین برابر قیمت نفت خام صادر نمائیم. در این مبحث می خواهیم میزان عمق این سخنان را بررسی نمائیم.
دوشنبه، 7 تیر 1400 - 08:07

تولید انبوه محصولات پتروشیمی از نفت با تکنولوژی COTC تولید انبوه محصولات پتروشیمی از نفت با تکنولوژی COTC
حجم سرمایه گذاری بسیار بالا و نیاز به فناوری های مدرن مهمترین موانع هدایت نفت خام به سمت محصولات شیمیایی و پتروشیمیایی می باشد
شنبه، 5 تیر 1400 - 19:33

همگرایی و واگرایی منافع اقتصادی ایران و روسیه همگرایی و واگرایی منافع اقتصادی ایران و روسیه
حفظ قیمت نفت بالا از 40 دلار برای روسیه که 75 درصد اقتصاد آن به نفت و گاز وابسته است امری حیاتی و سرنوشت ساز است. روسیه و ایران می توانند حجم مراودات اقتصادی خود را به چندین برابر افزایش دهند و در عرصه های بین المللی هم افزایی بیشتری داشته باشند مشروط به اینکه روسیه به حقوق حقه ایران در دریای خزر احترام بگذارد
شنبه، 5 تیر 1400 - 08:47

تولید نفت روسیه باسودآوری و تکنولوژی فعلی تا 19 سال تداوم دارد. تولید نفت روسیه باسودآوری و تکنولوژی فعلی تا 19 سال تداوم دارد.
اوگنی کیسلف، مدیر سازمان فدرال منابع معدنی روسیه ماه گذشته به رسانه دولتی "روسیاس کایا گزتا" گفته بود روسیه به اندازه ۵۸ سال ذخایر نفت دارد که ۱۹ سال آن می تواند به شکل سودآوری از این ذخایر در سطح فعلی و با فناوری فعلی بهره برداری کند.
پنجشنبه، 3 تیر 1400 - 10:39

برنامه ده ساله توسعه صنعت پتروشیمی ایران برنامه ده ساله توسعه صنعت پتروشیمی ایران
ایران ظرفیت احداث ده واحد PDH/PP و همین تعداد واحد MTO دارد با بهره برداری از این واحدها حجم تولید محصولات پتروشیمی و صنایع جانبی ایران به 40 میلیارد دلار خواهد رسید.
چهارشنبه، 2 تیر 1400 - 06:37

هیچ رئیس جمهوری بدون این سه شرط موفق نخواهد شد هیچ رئیس جمهوری بدون این سه شرط موفق نخواهد شد
هر کس با هر نگاه سیاسی و هر سطح دانش. اگر برنامه‌ دقیق و قابل اجرا برای تحقق سه هدف ذکر شده را نداشته باشد محال است بتواند تحولی در اقتصاد ملی ایجاد نماید و شرایط کشور روز به روز بدتر و تورم شدید تر و قیمت ارز گران تر خواهد شد.
پنجشنبه، 27 خرداد 1400 - 23:17

پتروشیمی جم دولتی است یا خصوصی پتروشیمی جم دولتی است یا خصوصی
پیام نفت : ماجرای دولتی یا خصوصی بودن پتروشیمی جم از زمانی بسیار پر رنگ شد که در اختلاف بین پتروشیمی جم و پتروشیمی مهر، نمایندگان حقوقی منصوب رئیس
شنبه، 22 خرداد 1400 - 08:31

برنامه‌ های اقتصادی رئیس‌جمهوربعدی چیست و مجری برنامه‌ ها چه کسانی هستند برنامه‌ های اقتصادی رئیس‌جمهوربعدی چیست و مجری برنامه‌ ها چه کسانی هستند
تاخیر در صادرات نفت و گاز با بالاترین ظرفیت صیانتی ممکن به مفهوم از دست دادن هزاران میلیارد دلار سرمایه های ملی می باشد. رئیس جمهور می بایست برنامه‌ دقیق خود جهت افزایش تولید و صادرات نفت و گاز را مشخص نمایند. روسیه مهمترین رقیب ایران در صادرات نفت و خصوصا صادرات گاز است برنامه‌ رئیس جمهور در مواجهه با این رقیب چیست؟
شنبه، 15 خرداد 1400 - 09:17

 برنامه‌ اجرایی رئیس جمهور آینده برای صنعت پتروشیمی برنامه‌ اجرایی رئیس جمهور آینده برای صنعت پتروشیمی
منظور از برنامه‌ تخفیف خوراک پلکانی این است که قیمت خوراک گاز و مایع در پنج سال اول بهره برداری حداقل 50 درصد و در 5 سال دوم حداقل سی درصد تخفیف در نرخ خوراک به سرمایه گذار اعطا شود چرا که بیشترین فشار مالی و فنی در این مقطع ده ساله به سرمایه گذار وارد می شود.بعد از آن قیمت ها در حدی که اکنون محاسبه می شود اعمال گردد.
شنبه، 15 خرداد 1400 - 09:11

 ضرورت های تمرکز بر پالایشگاه های کوچک و متوسط ضرورت های تمرکز بر پالایشگاه های کوچک و متوسط
تا سال 2016 حدود 73 گیگا وات برق از انرژی خورشیدی تولید شد.به عقیده کارشناسان علوم خورشیدی، تا سال 2030 میلادی، تخمین زده می‌شود که 1800 گیگا وات انرژی خورشیدی توسط ژنراتورهایی که در سراسر جهان نصب خواهند شد، ذخیره شده و در اختیار مصرف‌کنندگان قرار گیرد. حدود 70 درصد نفت خام در پالایشگاه ها به بنزین و گازوئیل تبدیل می شود. حدود 80 درصد بنزین و گازوئیل در حمل و نقل استفاده می شود.
پنجشنبه، 23 اردیبهشت 1400 - 12:16

برق جایگزین نفت می شود برق جایگزین نفت می شود
ارزش این سرمایه ها بر اساس قیمت های کنونی نفت و گاز معادل 10 هزار میلیارد دلار برای نفت و حدود 5 هزار میلیارد دلار برای گاز و جمعا 15 هزار میلیارد دلار است.چنانچه به دلایلی که بیان می شوند قیمت نفت و گاز در 5 دهه آینده هر ده سال 20 یا 30 درصد کاهش یابد ارزش سرمایه های ذکر شده به 5 تا 7 هزار میلیارد دلار کاهش خواهد یافت.
چهارشنبه، 8 اردیبهشت 1400 - 08:40

 نفت زیر سایه خورشیدمحو می شود نفت زیر سایه خورشیدمحو می شود
کشورهایی که توانسته اند ذخایر نفتی خود را در قیمت های بالای نفت به بیشترین حد ممکن بفروشند در واقع منطقی عمل نموده و منافع ملی خود را به نحو مناسبی تامین نموده اند و تولیدکنندگانی که نتوانسته یا نتوانند در شرایط قیمت بالای نفت بیشترین فروش نفت را داشته باشند در آینده مجبور خواهند بود همین نفت را با قیمت بسیار ارزان تر به فروش برسانند.
یکشنبه، 22 فروردین 1400 - 14:51

هلدینگ های پتروشیمی و تعریف و اولویت بندی پروژه های توسعه ای هلدینگ های پتروشیمی و تعریف و اولویت بندی پروژه های توسعه ای
تعریف و اولویت بندی پروژه های توسعه ای یکی از مهمترین، ماندگار ترین و حساس ترین رسالت های هلدینگ های پتروشیمی می باشد. اگر پروژه ای به اشتباه انتخاب شود شرکت زیر مجموعه و هلدینگ را در مسیری قرار می دهد
دوشنبه، 6 بهمن 1399 - 11:52

استراتژی مناسب هلدینگ های پتروشیمی(2) استراتژی مناسب هلدینگ های پتروشیمی(2)
هلدینگ ها مکلف باشند که حداکثر پس از 5 سال بیش از 50 درصد سهام واحدهایی که به بهره برداری می رسند را به مردم واگذار کنند
دوشنبه، 6 بهمن 1399 - 11:40

استراتژی مناسب هلدینگ های پتروشیمی (1) استراتژی مناسب هلدینگ های پتروشیمی (1)
درخواست بنده اعمال تخفیف خوراک پروپان به واحدهای PDH بصورت پلکانی است
دوشنبه، 6 بهمن 1399 - 11:37

کالبدشکافی چگونه اجرای پروژه PDHدر ایران کالبدشکافی چگونه اجرای پروژه PDHدر ایران
روش دیگر تکنولوژی PDHاست که در این روش گاز پروپان به پروپیلن تبدیل می شود یعنی دو هیدروژن از آن جدا می شود. تبدیل متانول به پروپیلن و تبدیل پروپان به پروپیلن اقتصادی ترین روش های خاص برای تولید پروپیلن هستند اما تفاوت این دو تکنولوژی از منظر اقتصادی در چیست؟
پنجشنبه، 1 آبان 1399 - 10:39

تاثیرنیروگاه های کوچک برق آبی بر اقتصاد روستاهای مناطق کوهستانی تاثیرنیروگاه های کوچک برق آبی بر اقتصاد روستاهای مناطق کوهستانی
چنانچه دولت برق تولیدی را به قیمت برق صادراتی از سرمایه گذاران خریداری کند جذابیت اقتصادی لازم جهت ساخت نیروگاه های کوچک برق آبی در جواهر ده و ده ها ده دیگر ایجاد خواهد شد.
پنجشنبه، 3 مهر 1399 - 14:05

فرآیند صدور رای 872 میلیون دلاری دیوان داوری به نفع پتروشیمی جم و بازنشستگان فرآیند صدور رای 872 میلیون دلاری دیوان داوری به نفع پتروشیمی جم و بازنشستگان
پس از اینکه اعتراضات پتروشیمی مهر در خصوص عدم صلاحیت دیوان عالی کشور ایران، به نتیجه ای نرسید و مسجل گردید که انتخاب داور و سر داور توسط رئیس دیوان عالی کشور کاملا قانونی است، تیم سه نفره داوری و سرداور توسط رئیس دیوان عالی کشور منصوب شدند و این تیم پس از حدود یکسال بررسی دقیق و همه جانبه و دریافت کلیه مستندات از هر دو شرکت رای به محکومیت پتروشیمی مهر به پرداخت 872 میلیون دلار به پتروشیمی جم صادر نمودند. این رای قطعی و لازم الاجرا است
سه شنبه، 17 تیر 1399 - 20:57

صفحه بعد
   پربیننده ترین خبرها  
  واردات 200 میلیون تن خاک فسفات از سوریه به ایران
  سوریه منبع مهم تامین فسفات مورد نیاز واحدهای تولیدی ایران
  سرمایه های بر باد رفته ملت ایران
  ذخایر فسفات جهان
  تصاویری از محصولات نهایی واحدهای الفینی
  اگر در سد گتوند جرم شده مجرمان شناسایی شوند
  صد سالگی حزب کمونیست چین؛ مبانی شکست‌ها و موفقیت‌های پکن کدام است؟ / آنچه «شی جین پینگ» گفت و آنچه نگفت
  روحانی: اگر دو کار در اواخر سال ۹۹ انجام شده بود شرایط ما بهتر بود یکی توافق و دیگری FATF / مصوبه مجلس دست و پای ما را در مذاکرات بست؛ در غیر این صورت ما در پایان ۹۹ توافق کرده بودیم؛ سند آن موجود و توافق اجمالی بین ما و ۵+۱ روشن است / در FATF دولت کار خود را انجام داد و ما از لیست سیاه خارج شدیم؛ اکنون FATF در اختیار دولت نیست و یک جای دیگر گیر کرده
  تجربه چین؛ حاکمیت حزبی بد است یا خوب
  نماینده مجلس: درصورت عدم توزیع به موقع نهاده‌های دامی، تا شب عید مشکل گرانی مرغ ادامه دارد/ برجام امضا نشود، قیمت‌ها قابل کنترل نخواهد بود
  در خاورمیانه چه خبر است؟ / اتحاد‌ها و ائتلاف‌های غیر منتظره در راه است / همه چیز به ایران و مدیترانه شرقی بر می‌گردد
  نقشه هوشمندانه واستراتژیک چین
  کارآمدترین سلول خورشیدی جهان
  ساخت نسل جدید سلول های خورشیدی پربازده و ارزان قیمت در اصفهان
  افتتاح بزرگ‌ترین نیروگاه خورشیدی فتوولتاییک جهان در چین
  بودن یا نبودن سلاح هسته‌ای؛ مساله اینست! +عکس
  «رابطه متوازن اقتصادی ایران» با چین و آمریکا ضروری است
  ابلاغ نرخ‌های جدید خرید برق تجدیدپذیر سال ۱۴۰۰/قیمت تمام شده هر کیلووات خورشیدی 4 سنت
  خیز بلند آسیا برای انرژی خورشیدی و ظرفیت های ایران
  نیروگاه‌های خورشیدی و بادی بر ویرانه‌های نیروگاه هسته‌ای فوکوشیما سر بر می آورند
  مقایسه هزینه های تولید برق هسته ای فسیلی خورشیدی
  فناوری‌های خورشیدی جدید هزینه تولید برق را کاهش می‌دهند
  بمب هیدروژنی چیست و چگونه کار می‌کند؟ + فیلم
  هر سال چقدر برای صنعت هسته‌ای هزینه می‌شود؟
  عواقب یک جنگ هسته ای برای سیاره زمین چیست ؟
  شمار نیروگاه‌های هسته‌ای جهان به پایین‌ترین تعداد در ۳۰ سال گذشته رسید
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© پیام نفت (استفاده از مطالب پیام نفت با ذکر منبع، منعی ندارد)
payamenaft@gmail.com, 09122978397
طراحی و اجرا: خبرافزار