پيام نفت -رسانه خبري تحليلي نفت، گاز و انرژي : رسانه ها و افراد هتاك به خاتمي و هاشمي ، پشت شان گرم است
پنجشنبه، 22 اردیبهشت 1401 - 15:35 کد خبر:48888
پيام نفت:
اين نماينده ادوار مجلس ادامه داد: مورد ديگر اين است كه وقتي به چهره‌هايي نظير خاتمي و هاشمي رفسنجاني در زمان حيات، اهانت مي‌شود، يا رسيدگي نمي‌شود و يا پرونده به بوته فراموشي سپرده مي‌شود.
 
 
 

خباز : افرادي كه خط مقدم جبهه را ترك كردند حالا مدعي انقلاب شده اند / رسانه ها و افراد هتاك به خاتمي و هاشمي ، پشت شان گرم است

روزنو :نماينده ادوار مجلس مي‌گويد: افراد ترسو و بزدلي كه خط مقدم جبهه را ترك كردند و به قول خود سعيد قاسمي با اين ترك كردن، كمر لشكر را شكستند، حالا مدعي انقلاب شدند.

محمدرضا خباز، نماينده ادوار مجلس اسلامي، در واكنش به اهانت‌هاي صورت گرفته عليه خاتمي و هاشمي رفسنجاني گفت: مردم به دليل فطرتي كه دارند، علاقمند هستند راستي، درستي واقعيت و حقيقت بر جامعه آنها حاكم باشد اما متأسفانه بيش از دو دهه است كه يكي از زشت ترين رفتارهاي انساني بر زبان عده‌اي به عنوان انقلابي و افرادي كه علاقمند به دين و كشور نيستند، جاري مي‌شود و بزرگان اين تفكر هم با اين قبيل اظهارات برخورد نمي‌كنند و اگر هم برخورد كنند، برخوردهاي بسيار سطحي و جزئي انجام مي‌دهند به نحوي كه برخوردها، بازدارنده نيست.

او افزود: ممكن است در برخي سخنراني‌ها گفته شود كه اين اهانت‌ها و اظهارات مورد پسند ما نيست و خلاف و حرام است اما اين قبيل اظهارات، بازدارندگي ندارد و مانع گفتن اين الفاظ زشت نمي‌شود. شايد دليل اثر نكردن توصيه‌ها براي توهين نكردن اين است كه واعظان چون جلوه در محراب و منبر مي‌كنند چون به خلوت مي‌روند آن كار ديگر مي‌كنند. منظور اين است كه بعضي به ظاهر مي‌گويند با اقدامي مخالف هستند اما در عمل به نحوي برخورد مي‌كنند كه عده‌اي توهين‌ها و فحاشي ها را ادامه مي‌دهند و هيچ‌كس هم مانع آنها نمي‌شود.

 

خباز با اشاره به نتايج اهانت‌ها به شخصيت‌ها بر تفكر جامعه تصريح كرد: مهم‌ترين نكته اين است كه كساني كه باور دارند جلوي اين رفتارهاي زشت گرفته شود، به صورت جدي وارد عرصه نمي‌شوند و از اين رو اهانت كنندگان هم همان روش نامناسب خود را كه همراه با عقده‌هاي دروني است، روز به روز در جامعه نشر مي‌دهند. اين قبيل اقدامات بازخورد نامناسبي در كشور دارد تا جايي كه مي‌توان گفت بدآموزي در حال ترويج است. كما اينكه در حال حاضر در منطقه بيشترين تعداد پرونده‌ها در دادگستري‌ها متعلق به ايران است همچنان كه رييس قوه قضاييه گفت بيش از ۱۶ ميليون پرونده در دادگاه ها تشكيل مي‌شود، يكي از دلايل آن همين بدآموزي ها و توهين‌ها، تحقيرها و زشت گويي ها است. عصبانيت در ميان مردم روز به روز بيشتر افزايش پيدا مي‌كند، مردم در حال حاضر براي كوچك‌ترين مسئله اي باهم درگير مي‌شوند. دليل اين رفتارهاي جامعه اين است كه جلوي افراد زشت گو و هتاك باز است.

اين نماينده ادوار مجلس ادامه داد: مورد ديگر اين است كه وقتي به چهره‌هايي نظير خاتمي و هاشمي رفسنجاني در زمان حيات، اهانت مي‌شود، يا رسيدگي نمي‌شود و يا پرونده به بوته فراموشي سپرده مي‌شود. به عنوان مثال دفعات زيادي دفتر خاتمي از روزنامه كيهان كه خودش يكي از عوامل هتاكي‌ها است، شكايت كرده اما دادگاه حكم به برائت كيهان داده است، اين حركت به اين معني است كه چنين رسانه‌ها و افرادي در دايره امني قرار گرفتند و كاملاً احساس امنيت مي‌كنند. در نتيجه به دليل اينكه احساس امنيت مي‌كنند، روز به روز به زشت گويي‌هاي خود ادامه مي‌دهند. به عنوان مثال فردي ادعا كرده بود كه خاتمي با جرج سوروس اسرائيلي، ملاقات داشته است. روزنامه كيهان بارها و بارها اين خبر را نوشت و خاتمي را به همراهي با فرد اسرائيلي، متهم كرد. البته بعد از مدتي فردي كه چنين خبري را در مورد خاتمي گفته و منتشر كرده بود رسماً در رسانه‌ها اعلام كرد كه اشتباه كرده و در عكس فردي شبيه جورج سوروس بوده، خود آن فرد نبوده و بنده اشتباه كردم.

 

خباز درباره عاقبت پروژه جورج سوروس و خاتمي اظهار كرد: لذا كسي كه بابت اين قضيه شكايت كرده بود رضايت داد اما كيهان همچنان مي‌گويد اين فرد در عكس همان جورج سوروس اسرائيلي است. به اين معني فردي كه خبر را داده از كرده خودش پشيمان است و مي‌گويد اشتباه كردم، توبه مي‌كنم و بابت نشر اطلاعات غلط از مردم عذرخواهي مي‌كنم اما روزنامه كيهان همچنان قضيه را دنبال مي‌كند و مي‌گويد اگر آن فرد گفته اشتباه كرده، بي‌خود گفته، اشتباه نكرده و اطلاعات درست داده است. لذا اين قضيه نشان مي‌دهد كه بحث بيان حقايق نيست بلكه كينه توزي است.

عضو حزب اعتماد ملي با اشاره به تاثير اهانت‌ها بر ميزان محبوبيت اشخاصي نظير خاتمي متذكر شد: در حقيقت افرادي كه از حدود سال ۱۳۸۳ تاكنون خاتمي را ممنوع التصوير كردند و با رسانه‌ها و روزنامه‌هايي كه اسم يا عكس او را منتشر كردند، برخورد مي‌كردند، وقتي ارزيابي مي‌كنند متوجه مي‌شوند با وجود همه ظلم‌هايي كه عليه خاتمي انجام دادند، باز در ميان چهره‌هاي سياسي او از همه محبوب‌تر است، لذا اهانت كنندگان به خاتمي نسبت به او حسادت و كينه‌توزي مي‌كنند. اين افراد به جاي اينكه با خود ارزيابي كنند كه حدود ۱۷ سال است خاتمي مورد ظلم قرار گرفته و علاوه بر اين در آن ۸ سال رياست‌جمهوري چه خون دل‌هايي بر او كردند، در نتيجه حالا پشيمان شوند، دست از اين اقدامات بردارند و با توجه به روحيه لطيف خاتمي در بخشش، از او معذرت خواهي كنند اما متأسفانه همچنان بر خر لج سوار، هستند و كماكان توهين مي‌كنند.

خباز اظهار كرد: فرد هتاك در همه جوامع بوده و است اما اينكه پشت فرد گرم باشد، احساس امنيت كند و بگويد هر عملي انجام بدهم و هر توهيني اعم از جاسوسي، ناموسي و غيره بزنم، هيچ‌كس از بنده سوال نخواهد كرد و مورد مواخذه قرار نمي‌گيرم، مشكل است.

اين چهره اصلاح‌طلب با تاكيد بر مصونيت كيهان و سعيد قاسمي اظهار كرد: به خاطر دارم زماني كه استاندار سمنان بودم سعيد قاسمي در يكي از روستاهاي استان سمنان سخنراني كرد و گفته بود اين منافقين جديد در صدد انتخابات حداكثري هستند، منظور اين بود كه هر فردي به دنبال انتخابات حداكثري است، طرفدار مسعوتد رجوي است. براساس اين اظهارات سعيد قاسمي شكايت كرديم و به نهادها نوشتيم اما هيچ‌كس رسيدگي نكرد لذا او همچنان در همين مسير قدم برمي‌دارد و به هيچ‌كس هم، پاسخگو نيست. در حال حاضر مصاحبه صريح سعيد قاسمي منتشر شده كه در آن مي‌گويد در لشكري به فرماندهي شهيد همت حضور داشته و چه خون دل ها بر دل آن شهيد بزرگوار كرده است. خود سعيد قاسمي مي‌گويد ظلم و ستمي كه ما به دل آقا و مرحوم شهيد همت كرديم از لشكر ۵ عراق بيشتر شكننده‌تر بود و كمر لشكر به فرماندهي شهيد همت را شكستيم.

خباز در ادامه تصريح كرد: افشاي اين فايل صوتي از سعيد قاسمي در حقيقت مكافات عمل است چرا كه او تلاش مي‌كند آبروي ديگران را ببرد، دست قدّار خداوند از آستين بيرون مي‌آيد و با دست و زبان خودش آبروي خودش را مي‌برد به اين معني كه مشخص مي‌شود افراد ترسو و بزدلي كه خط مقدم جبهه را ترك كردند و به قول خود سعيد قاسمي با اين ترك كردن كمر لشكر را شكستند، حالا مدعي انقلاب شدند، در صورتي كه اين افراد بايد محاكمه و براي آنها كيفرخواست صادر مي‌شد و همان ظلم‌هايي كه كردند، به سر خودشان مي‌آمد.

 
منبع: خبرانلاين