پيام نفت -رسانه خبري تحليلي نفت، گاز و انرژي : پيشرفت ۴‌درصدي خط‌آهن‌ سريع‌السير تهران-قم-اصفهان
شنبه، 17 اردیبهشت 1401 - 08:18 کد خبر:48871
پيام نفت:
در نبود اعتبار و باز نشدن اعتبارات اسنادي براي خط‌آهن سريع‌السير تهران-قم-اصفهان، اين پروژه با وجود تجهيز كارگاه از سوي قرارگاه خاتم به عنوان پيمانكار، در آستانه قفل شدن قرار دارد و پيشرفت آن بعد از چند سال، ۴ درصد برآورد مي‌شود.
به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس خط‌آهن‌ سريع‌السير تهران- قم - اصفهان از آن منظر كه اولين اقدام در ساخت راه‌آهن سريع‌السير كشور است، جزو پروژه‌هاي خاص عمراني محسوب مي‌شود.
‌راه‌آهن سريع‌السير تهران – قم – اصفهان به عنوان نخستين و بزرگترين راه‌آهن پرسرعت كشور به طول ۴۱۰ كيلومتر با سرعت عملياتي ۳۰۰ كيلومتر در ساعت در قالب ۲۲ ست قطار هشت واگني طراحي شده و قادر به جابه‌جايي ۱۶ ميليون مسافر در سال است و در طول مسير از شهرهاي قم، دليجان و ميمه عبور مي‌كند.
اين پروژه شامل دو قطعه تهران- قم به طول ۱۶۵ كيلومتر و قم- اصفهان به طول ۲۴۵ كيلومتر‌ است كه توسط قرارگاه سازندگي خاتم‌الانبياء(ص) و مشاركت يك شركت چيني در حال اجرا است.
از مشكلات عمده اين پروژه موضوع تأمين مالي و اعتبارات است، كه همين امر سرعت اجراي پروژه را بسيار كند كرده و پروژه در آستانه قفل شدن است، البته قرارگاه  از محل منابع خود در اين پروژه تا اندازه‌اي در حال كار است‌، در اين پروژه قرارگاه تجهيز و در خط مستقر شده‌ است، همچنين كارگاه‌ها، امكانات و ماشين‌‌آلات در پروژه آماده و تجهيز است.
‌اسناد قراردادي اين پروژه در فروردين ماه ۹۷ مبادله شد، در اين پروژه فاينانسر شركت CREC چين است، اجراي بخش سيويل برعهده قرارگاه سازندگي خاتم‌الأنبيا و بخش تجهيزات بر عهده طرف چيني است.
‌براساس پيگيري هاي خبرنگار فارس، همچنين اعتبارات اسنادي (LC) كوچك‌تري به مبلغ ۱۳.۶ ميليارد يوآن باز شد كه دو مرحله‌اي شد، يك مرحله‌‌ دريافت و عملياتي شد، يك مرحله‌‌ هم هنوز انجام نشد.
‌در مرحله‌ كلي بايد LC پروژه باز شود كه باز نشد، زيرا تغييري در كارفرما رخ داد. ماجرا از اين قرارست كه در ابتدا همه اسناد و مدارك به نام شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور بود، و اين شركت به عنوان كارفرما بود ولي بعدا تصميم‌گيري شد شركت راه‌آهن جمهوري اسلامي ايران كارفرما شود.
‌۲۸ بهمن‌ماه ۹۷ تصويب‌نامه مصوب جلسه مورخ ۱۷ بهمن ۹۷ هيأت وزيران در خصوص«تغيير دستگاه اجرايي طرح راه‌آهن سريع السير تهران - قم - اصفهان و قم - اراك» و همچنين پروژه «احداث پل راه آهن خرمشهر-بصره»، طي نامه اي توسط‌ معاون اول رييس جمهور ابلاغ شد.
‌همين تغيير اسناد و مدارك از شركت ساخت به شركت راه‌‌آهن جمهوري اسلامي ايران ۱.۵ سال اجراي اين پروژه را به تاخير انداخت، البته كماكان‌ پروژه گره‌هايي دارد چون ضمانت‌نامه به نام كارفرماي قبلي بود كه بايد به نام كارفرماي جديد (شركت راه‌آهن) شود. ‌چيني‌ها بخشي از پول اوليه را كه رقم ناچيزي هم بود به خاطر طراحي‌ برداشت كردند. از سوي ديگر، رقم محدودي از همان عدد اوليه ‌به قرارگاه اختصاص يافت كه قرارگاه با همين ‌رقم محدود، ۱۰ گروه اجرايي را در پروژه مستقر كرد و اجراي پروژه‌ آغاز شد. پيشرفت محدود اين پروژه در قطعه اصفهان-قم است و قطعه تهران-قم در قطار سريع‌السير تهران-قم-اصفهان هنوز آغاز نشده است‌، چون هنوز تامين مالي رخ نداده است و طبق تصميم مسئولان صلاح نيست همه قطعات پروژه‌ درگير و يا به قول معروف زخمي شود. براي رفع مشكلات مالي اين پروژه و خروج از حالت توقف، بايد اعتبارات اسنادي (LC) باز شود و پول بيايد، زيرا به هر حال الان پروژه به دليل نبود منابع مالي تقريبا در حال قفل شدن است.