پيام نفت -رسانه خبري تحليلي نفت، گاز و انرژي : پارس جنوبي دغدغه‌هاي تامين گاز كشور را برطرف كرده است
چهارشنبه، 21 خرداد 1393 - 09:45 کد خبر:30978
پيام نفت:

مديرعامل شركت ملي گاز ايران گفت: پارس جنوبي در عسلويه نقش مهمي در تامين گاز كشور داشته است بگونه‌اي كه تاكنون دغدغه‌هاي زيادي را در حوزه تامين گاز كشور در فصل زمستان برطرف كرده است.


به گزارش خبرگزاري تسنيم از بوشهر، حميدرضا عراقي ظهر امروز در تكريم و معارفه مديران عامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس در عسلويه با بيان اينكه پارس جنوبي نقش مهمي در انرژي كشور و جهان دارد اظهار كرد: توسعه ميدان گازي پارس جنوبي از مهم ترين اولويت‌هاي وزارت نفت است بگونه‌اي كه بيشتر برنامه‌هاي وزارت نفت در محور اين ميدان گازي است.

وي با بيان اينكه توسعه پارس جنوبي نيازمند عزم همگاني است تصريح كرد: در سال  اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادي تمام تلاش دست اندركار وزارت نفت توسعه ميدان گازي پارس جنوبي است كه اين مهم با عزم همگاني تحقق مي‌پذيرد.

مديرعامل شركت ملي گاز ايران با اشاره به نقش پارس جنوبي در تامين گاز كشور گفت: با توجه به نقش مهم پارس جنوبي در تامين گاز كشور كاركنان پارس جنوبي در عسلويه با تلاش شبانه‌روزي توانسته‌اند دغدغه‌هاي زيادي را در حوزه تامين گاز كشور در فصل زمستان برطرف كنند.

عراقي، مديريت را در حوزه پشتيباني از عمليات برداشت از ميدان مشترك گازي در پارس جنوبي را بسيار مهم دانست و افزود: مديرعامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس جنوبي با بهره‌مندي از توان نيروهاي توانمند و متخصص برنامه‌هاي وزارت نفت در حوزه انرژي گاز كشور را محقق كنند.

وي بر بكارگيري تمامي امكانات در توسعه پارس جنوبي تاكيد و تصريح كرد: پارس جنوبي نيازمند نگاه و عزم همگاني است و اين نگاه ملّي مي‌تواند به رشد و توسعه اقتصادي و انرژي كشورمان كمك هاي شاياني كند.

عراقي با معرفي مهدي يوسفي به عنوان مديرعامل سازمان منطقه ويژه اقتصادي انرژي پارس جنوبي، از خدمات 30ماهه مسعود نصوري در اين پست مديريتي قدرداني كرد
.