درباره ما   |  پیوندها   |  RSS  
  صفحه اول    نفت    گاز     پتروشیمی     پالایش و پخش    بورس و بازار سرمایه     بین الملل     اقتصاد انرژی   شنبه، 24 مهر 1400 - 17:37   
 
 
   اخبار رسانه ها  
  ترکیه سردسیر 50 و ایران 270میلیارد متر مکعب گازمصرف می کنند
  مصرف گاز ترکیه 46 و ایران 270 میلیارد متر مکعب!
  اطلاعات مربوط به مدیریت انرژی در آمریکا(تولید مناطق مختلف، مصرف تک تک بخش ها)
  ​غیب شدن شناور 300 میلیون دلاری
  دمای میانگین اتاق چه مقدار بایستی باشد ؟
  دمای مناسب منزل در فصل سرما چقدر است؟
  زندگی عجیب آدمها در سردترین نقطه جهان + تصویر
  خانه های سراسر دنیا در زمستان چه دمایی دارند؟
  سردترین نقطه مسکونی جهان +تصاویر
  شورای عالی انرژی: تراز گاز کشور از سال ۱۴۰۰ منفی خواهد شد+ سند
  قطع صادرات گاز به ترکیه چقدر به کشور ضرر زده است؟
  قیمت گاز صادراتی به ترکیه چقدر است؟
  قیمت گاز صادراتی ایران به عراق چقدر است؟
  چگونه روسیه رویاهای گازی ایران را بر باد داد؟
  یارانه پنهان گاز حدود دو برابر منابع عمومی کشور در سال ۹۹
  روس‌ها مدیریت مصرف گاز را جدی می‌گیرند
  سردترین نقطه مسکونی جهان +تصاویر
  زندگی در سردترین شهرهای روسیه چگونه است؟
  سهم مصرف گاز طبیعی در مناطق مختلف دنیا چقدر است؟
  استفاده ایرانی‌ها از ارزان‌ترین برق دنیا/ مردم کشورهای جهان برای تامین برق چقدر هزینه می‌کنند؟
  گرمایش جهانی با ایران و جهان چه کرد؟
  مضرات گرمایش گاز مرکزی
  بیائید اروپایی زندگی کنیم
  بررسی الگوی مصرف انرژی در 4 کشور
  سیستم گرمایش مرکزی مسکو
  همدستی واشنگتن-مسکو برای تحریم تهران
  شکست روسیه از ژاپن و تأثیر آن بر انقلاب مشروطه
  افزایش تولید محصولات پلیمری روسیه
  شناسایی عوامل موثر بر بازار بانکرینگ ایران
  کالبدشکافی تحزب در ایران
ادامه اخبار رسانه ها
 

انتخابات ریاست جمهوری

- اندازه متن: + -  کد خبر: 47516صفحه نخست » اخبار رسانه هاسه شنبه، 23 شهریور 1400 - 07:05
بی توجهی وزارت نفت به ۸ میلیون تن ظرفیت گاز مایع| چطور می‌توان صادرات بنزین و گازوییل را افزایش داد؟
سالانه ۱۴ میلیون تن ال پی جی در کشور تولید می شود اما تنها ۶ میلیون تن آن استفاده شده و مابقی آن در فلرها می‌سوزد. وزارت نفت مدعی است که گاز مایع سوخت ملی نیست، اما سلیمان پور، کارشناس انرژی می‌گوید که استفاده از این سوخت در خودروهای عمومی و سنگین ضمن کاهش سطح آلایندگی هوا، زمینه را برای صادرات بیشتر گازوییل و بنزین در کشور ایجاد می‌کند.
  
پیام نفت:

سالانه ۱۴ میلیون تن ال پی جی در کشور تولید می شود اما تنها ۶ میلیون تن آن استفاده شده و مابقی آن در فلرها می‌سوزد. وزارت نفت مدعی است که گاز مایع سوخت ملی نیست، اما سلیمان پور، کارشناس انرژی می‌گوید که استفاده از این سوخت در خودروهای عمومی و سنگین ضمن کاهش سطح آلایندگی هوا، زمینه را برای صادرات بیشتر گازوییل و بنزین در کشور ایجاد می‌کند.

بی توجهی وزارت نفت به ۸ میلیون تن ظرفیت گاز مایع| چطور می‌توان صادرات بنزین و گازوییل را افزایش داد؟

بازار؛ گروه انرژی: چند وقتی از تدوین سند تامین انرژی حمل و نقل کشور در وزارت نفت سپری می شود. در این سند تنها سوخت‌های بنزین، گازوئیل و CNG به عنوان سوخت‌های رسمی کشور در نظر گرفته شده‌اند و خبری از LPG نیست. این موضوع در حالی است که بسیاری از کشورهای دنیا از LPG در سبد سوخت خودروها استفاده می‌کنند و در ایران نیز مازاد LPG، قابل توجه است. 

آنگونه که آمارها نشان می دهد سالانه ۱۴ میلیون تن LPG در کشور تولید می‌شود که از این مقدار تنها شش میلیون تن به عنوان مصرف داخل و صادرات است. ۸ میلیون تن باقیمانده نیز احتمالاً یا در خطوط لوله گاز طبیعی تزریق شده یا در فلرها می سوزد. چنین سرمایه با ارزشی در حالی خیلی راحت سوخت می شود که «جواد سلیمان پور» کارشناس انرژی معتقد است استفاده از سوخت ال پی جی در خودروهای عمومی می تواند منجر به کاهش سطح آلودگی هوا و همچنین امکان رشد صادرات محصولاتی همچون گاز و بنزین را فراهم کند.

بی توجهی زنگنه به یک میلیون ارابه مرگ
در حالی ال پی جی حداقل روی کاغذ، جایگاهی در سبد سوخت مصرفی خودروها ندارد که بر اساس برآوردهای موجود حدود یک میلیون خودرو از کپسول‌های LPG در خودروها استفاده می‌کنند. خودروهایی غیر ایمن که حکم ارابه های مرگ در خیابان های کشور را دارند، گویا جایگاهی در تصمیم گیری های وزارت نفت ندارند.

آنگونه که بیژن زنگنه وزیر نفت ایران مدعی است این خودروها هستند که سهمیه گاز مایع استان های فقیر کشور را می بلعند. زمستان پارسال بود که وزیر نفت درباره مشکل ایجادشده در تخصیص سهمیه گاز مایع (ال‌پی‌جی) در استان سیستان و بلوچستان هم گفت: شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، رقم قابل‌ توجهی را بیش از نیاز استان‌هایی که از ال‌پی‌جی استفاده می‌کنند، به شرکت‌های توزیع‌کننده تحویل داده است و توزیع‌کنندگان نیز اعلام می‌کنند همه آن میان مردم توزیع می‌شود، اما مشکل این است این کپسول‌ها به دست مصرف‌کننده خانگی نمی‌رسد. پیش‌بینی ما این است که بخشی از آن به ‌صورت غیرمجاز و خطرناک در خودروها مصرف می‌شود و بخشی هم ممکن است قاچاق شود.

بر اساس آماری که وزیر نفت اعلام کرده نیاز واقعی مردم روزانه دو هزار تن است در حالیکه چیزی حدود شش هزار تن در روز گار مایع توزیع می‌شود و بازهم گاز مایع کم می آید.

چالش های صادرات ال پی جی برای ایران 
بر اساس معاملات LPG و گازوئیل در رینگ صادراتی بورس انرژی، میانگین قیمت صادراتی LPG در دو سال گذشته (۹۸ و ۹۷) ۳۶۹.۵ دلار به ازای هر تن بوده است و میانگین قیمت صادراتی گازوئیل ۵۴۷ دلار به ازای هر تن. در نتیجه بر اساس این آمار، قیمت یک تن گازوئیل از یک تن LPG حدود ۱۷۷.۵ دلار بیشتر است.

جدای از این طبق گفته های کارشناس انرژی صادرات ال پی جی به راحتی گازوییل نیست شرایط حمل خاصی را می طلبد. به همین دلیل صادرات آن به راحتی گازوییل نیست. ضمن اینکه مصرف کننده های گاز مایع در دنیا محدودتر از گازوییل است.

ال پی جی سوخت ملی نیست 
آمارهای موجود حکایت از این دارد که حدود ۸ میلیون تن گاز مایع تقریبا هیچ فایده ای برای اقتصاد ایران ندارد. این مقدار گازمایع در حالی در فلرها سوخته یا در خط لوله تزریق می‌شود که در بسیاری از مناطق دنیا از جمله ترکیه، کره جنوبی، روسیه، ایتالیا و … گاز مایع به عنوان سوخت اول جایگزین بنزین مطرح است. 

اما مسئولان وزارت نفت مدعی‌اند که گاز مایع سوخت مناسب خودرو نیست. یکی از دلایل این مخالفت هزینه حمل‌ونقل بالا، اشتعال‌زایی فراوان و محدودیت در حمل‌ونقل آن بوده است.

سلیمان پور می‌گوید که حمل و نگهداری ال‌پی‌جی نیاز به مخازن خاصی دارد.  ال‌پی‌جی در پالایشگاه‌ها در مخازن کروی ذخیره‌سازی می‌شود، حمل آن نیز با نفتکش‌های عادی حمل سوخت ممکن نیست. ضمن اینکه زیرساخت های موجود در کشور متناسب با عرضه سی ان جی است و اینکه شبکه حمل و نقل کشور را به یک سوخت دیگر سوییچ کنیم هزینه بالایی به اقتصاد تحمیل می کند.

او ادامه داد: درست است که الان امکان صادرات ال پی جی وجود ندارد اما ممکن است ۱۰ سال دیگر این امکان فراهم شود. در این صورت نمی توان دوباره شبکه حمل و نقل کشور را روی سی ان جی سوییچ کرد.

کاهش خسارت ۶ میلیارد دلاری آلودگی هوا 
این گفته های کارشناس انرژی البته به معنی رد استفاده از گاز مایع در سبد سوخت مصرفی کشور نیست. سلیمان پور می گوید که می توان از ال پی در جی در حمل و نقل عمومی کشور و خودروهای سنگین استفاده کرد. این کار هزینه زیادی را به کشور تحمیل نمی کند و اتفاقا توجیه اقتصادی بالایی هم دارد. ضمن اینکه در صورت نیاز دولت خیلی راحت می تواند سوخت مصرفی در این خودروها را تغییر دهد.

اما کاهش سطح آلایندگی هوا از مهم ترین اثرات مفید استفاده از گاز مایع در حمل و نقل عمومی کشور و خودروهای سنگین است که نمی توان راحت از کنار آن گذشت. آنگونه که آماری که انجمن اقتصاد شهری منتشر کرده آلودگی هوا چیزی حدود شش میلیارد دلار در سال به اقتصاد ایران آسیب وارد می‌کند. خسارتی که با توجه به پایین بودن سطح آلایندگی گاز مایع، می تواند با تغییر سوخت مصرفی خودروهای عمومی و سنگین تا حد زیادی آن را کاهش داد.  

جدای از این مساله هر چه خودروها سنگین‌تر باشد، استفاده از ال. ‌پی. ‌جی در آن مطلوبیت بیشتری دارد. تعداد زیادی از مردم گله می‌کنند که سی. ان. جی اصطلاحا سوخت خشکی است و کشش لازم را در موتور ایجاد نمی‌کند. در نتیجه در ماشین‌های سنگین به خصوص در وانت‌بارها که بارهای سنگین جابه‌جا می‌کنند، ال. ‌پی. ‌جی به دلیل توان بالاتر و ارزش حرارتی بیشتر به سایر سوخت‌ها ترجیح داده می‌شود.

کمیسیون تلفیق مجلس در تبصره یک لایحه بودجه ۱۴۰۰، دولت را مکلف کرده است که سال آینده برای دو میلیون تن LPG در بخش حمل و نقل اقدام کرده و زیرساخت‌های لازم مثل احداث جایگاه‌های LPG را ایجاد کند. همچنین در شیوه قیمت‌گذاری LPG نیز تغییراتی انجام شده است و قیمت LPG معادل دو سوم قیمت یارانه‌ای بنزین تعیین شده است، یعنی اگر قیمت هر لیتر بنزین ۱۵۰۰ تومان است، قیمت هر کیلو LPG معادل ۱۰۰۰ تومان خواهد بود.

 

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  اردن: تشکیل کشور مستقل فلسطینی تنها راه حل منازعه منطقه است
  امتناع حکمرانی حزبی؛ آسیب شناسی رابطه نظام حزبی و نظام انتخاباتی در جمهوری اسلامی ایران
  هدف فروغی از بقای سلطنت در ایران چه بود؟
  شکنجه‌گر ساواک درباره "شهید تندگویان" چه گفت؟
  بکارگیری انواع لوله و اتصالات پلیمری در صنعت ساختمان
  تاثیر نفوذ قدرت های بیگانه در ناکامی مشروطه
  مزیت های استانی شدن انتخابات مجلس برای احزاب
  غلبه سیاست در خط لوله گازی روسیه؟
  دختر صدام بعد از سه دهه پرونده شهید تندگویان را گشود
  ظریف: کلمه «تعلیق» در برجام نیست، بلکه در یکی از ضمائم است؛ آن هم مربوط به تحریم های آمریکا نیست، بلکه مربوط به اتحادیه اروپاست؛ در واقع موافقت کردند که آن تحریم های نظامی و.. در ابتدا «تعلیق» و پس از لغو قطعنامه های شورای امنیت، «لغو» شوند
  شهید تندگویان بعد از آزادی اسرا شهید شدند
  ۹۵ درصد صرفه جویی در مصرف نفت و گاز
  رازهای کشف نشده شهادت شهید تندگویان
  نظر صریح امام در مورد دخالت سپاه و ارتش در مسائل سیاسی چیست؟
  رازهای کشف نشده شهادت شهید تندگویان
  آمریکا و اروپا دیگر به نفت ایران نیاز ندارند/ لزوم تغییر راهبرد از اتکا به غرب به تعامل با گروه بریکس
  چرا فروغی اعلام جمهوری نکرد؟
  گفتگو با کوچکترین دختر شهید محمدجواد تندگویان
  ناگفته‌هایی از به توپ بستن گنبد مطهر رضوی در دهم ربیع ‌الثانی ۱۳۳۰ قمری/چه کسانی پشت ماجرا بودند؟
  احتمالا شهید تندگویان را خفه کردند
  تفاوت دو نوع حکومت در ایران و ژاپن/ شکست خفات بار روسیه از ژاپن همزمان با قرارداد ننگین 1907علیه ایران
  با «محمدعلی فروغی» بیشتر آشنا شوید
  افزایش بیش از 10 درصدی تولید محصولات پلیمری روسیه
  محمدعلی فروغی اولین و آخرین نخست وزیر رضا شاه
  ریشه‌یابی پیمان خفت بار 1970 روسیه و انگلیس علیه ایران
  دامی برای مشروطه نقش بیگانگان در انقلاب مشروطه
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© پیام نفت (استفاده از مطالب پیام نفت با ذکر منبع، منعی ندارد)
payamenaft@gmail.com, 09122978397
طراحی و اجرا: خبرافزار