درباره ما   |  پیوندها   |  RSS  
  صفحه اول    نفت    گاز     پتروشیمی     پالایش و پخش    بورس و بازار سرمایه     بین الملل     اقتصاد انرژی   چهارشنبه، 24 مهر 1398 - 02:59   
 
 
   اخبار رسانه ها  
  چین چگونه مبارزه با مفاسد اقتصادی را حل می کند؟
  نقش و جایگاه احزاب در تقویت و ارتقای کارآمدی مجالس قانونگذاری
  از افغانستان چنین چیزی بعید است! + ویدئو
  میزان نفت ایران و عربستان نقش مهمی در رقابت آنها در جهان دارد.
  انتقاد از انتصاب مدیران سیاسی در پتروشیمی ها
  عمر‌ چاه‌های نفت ایران از نیمه گذشت/«نفت» تشنه «گاز»
  ضرورت کاشت درخت صنوبر/فاضلاب شهرهای بزرگ و تهران جنگلهای صنوبر تهران تا قم را سیراب می کند
  آیا هدف صادرات 200میلیون دلاری مبلمان محقق می شود؟
  چسب اوره فرمالدهید مصارف آن
  آمار اعلامی واردات و صادرات انواع چوب آلات، اوراق فشرده چوبی و مبلمان در سال 1395
  تولید نفت شیل آمریکا همچنان تحت فشار است
  درآمد ۳۶ هزار میلیارد تومانی دولت از محل جایگزینی بنزین
  تولید اسید استیک در متانول فن آوران
  قوه مقننه و حکومت داری خوب
  پشت پرده مشاوران برخی نمایندگان مجلس
  افت فشار در میادین مهم شیل گاز آمریکا
  ماجرای کتک‌ خوردن سردار سلیمانی ومرتضی قربانی
  وضعیت ذخایر میدان گازی پارس جنوبی
  محاسبه قیمت تمام شده تولید نفت شیل
  افت فشار و افزایش هزینه های تولید در میادین شیل گاز آمریکا
  تجارت جهانی نساجی و جایگاه پلیمر در این صنعت
  مشاور موگرینی: هشت کشور دیگر به اینستکس می‌پیوندند
  مصرف بنزین تهران به اندازه 10 استان
  ماراتن تولید و مصرف بنزین در ایران
  نتایج آنالیز بنزین و گازوئیل توزیعی تهران در سال98
  پشت پرده مشاوران برخی نمایندگان مجلس
  بی تدبیری یعنی این:یارانه بنزین تهرانی‌ها؛ 67درصد بیشتر از بودجه پایتخت
  سناریوهای اصلی قیمت بنزین در سال 98
  کنترل مصرف بنزین وظیفه کیست؟ + جدول مصرف بنزین خودروها در صد کیلومتر
  موفقیت محققان ایرانى در تولید سوخت جدید
ادامه اخبار رسانه ها
 

انتخابات ریاست جمهوری

- اندازه متن: + -  کد خبر: 44771صفحه نخست » اخبار رسانه هادوشنبه، 10 تیر 1398 - 08:53
اتلاف وقت تا پایان دولت جهت جلوگیری از واگذاری سهام شرکتهای زیر مجموعه شستا تداوم خواهد یافت
  

پیام نفت:

 خبر زیر مربوط به اول اسفند 97 است اما آیا وزیر رفاه در این مدت اقدام عملی جهت اجرای دستور رئیس جمهور جهت واگذاری شرکت های شستا از طریق بورس یا مزایده عمومی یا روش های دیگر انجام داده است. اتلاف وقت تا پیان دولت جهت جلوگیری از واگذاری سهام شرکتهای زیر مجموعه شستا تداوم خواهد یافت

مدیرعامل شستا اعلام کرد که بنا داریم تصدی خودمان را در امور شرکتها و بنگاه‌هایی که امکان فعالیت در بخش خصوصی دارند، کاهش دهیم و به همین دلیل تا پایان سال 98 مدیریت بخشی از شرکتها در حیطه تامین اجتماعی (حدود 158 شرکت) را به بخش خصوصی واگذار خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، مرتضی لطفی در دیدار دهها تن از اساتید دانشگاه و مدیران بخش‌های مختلف خدماتی، صنعتی و علمی بخش خصوصی و دولتی با مدیران شستا که با هدف تببین راه‌های تعامل و بهرمندی از ظرفیتهای دانشگاه و توان مدیریتی بخشهای مختلف صنعتی ، علمی ، خدماتی ، فنی و فناوری اطلاعات دربخشهای دولتی و خصوصی صورت گرفت اظهار کرد: نزدیک به چهار دهه از عمر شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی می‌گذرد.

وی افزود: سرمایه فعلی این شرکت، حدود 3900 میلیارد تومان است. همچنین8000 میلیارد افزایش سرمایه را مصوب دارد.

مدیرعامل شستا ارزش دارایی‌های این شرکت را 60 هزار میلیارد ، معادل 17 میلیارد دلار عنوان کرد و گفت: شستا 274 شرکت تحت پوشش دارد که 180 شرکت آن تحت کنترل است. به گفته لطفی شستا در 9  هلدینگ نفت و گاز و پتروشیمی، عمران وحمل و نقل، سیمان ، دارو، انرژی ، صنایع عمومی ، بانک،ICT  ، سرمایه گذاری و موارد دیگر فعالیت دارد.

لطفی  ادامه داد: بنا داریم که تصدی خودمان را در امور شرکت ها و بنگاه هایی که امکان فعالیت در بخش خصوصی دارد، کاهش دهیم و به همین دلیل تا پایان سال 98 مدیریت بخشی از شرکت ها در حیطه تامین اجتماعی ( حدود 158 شرکت ) را به بخش خصوصی واگذار خواهیم کرد.  مشخصات شرکت هایی که قصد واگذاری آن را داریم در سایت هلدینگ صبا تامین قرار دارد.

وی افزود: شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی در برنامه راهبردی پنج سال آینده با رویکرد سهام داری قابلیت ها و مزیت های فراوانی دارد. به همین دلیل هم برنامه های را پیش بینی کرده است و بعد از برجام تلاش شده است که بتوانیم توسعه  ارتباطات بین المللی و جذب سرمایه گذاری خارجی داشته باشیم.

مدیرعامل شستا تاکید کرد: بعد از برجام هر هیات خارجی که در قالب فعالیت اقتصادی به کشور آمده است، به نوعی با شستا وارد گفتگو شده است. ما در خاورمیانه هم از جمله بنگاه های بزرگ اقتصادی هستیم. بنابراین بنا داریم در حوزه انرژی و نیروگاهها، بانک، بیمه، معدن وفلزات ، ارتباطات و  فناوری فعالیت داشته باشیم.
 

 لطفی، به تفاهم نامه این شرکت با معاونت فناوری ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: قرار است که منطقه‌ای را که در جاده مخصوص کرج در اختیار داریم، در قالب این تفاهم نامه تبدیل به پردیس 2 کنیم.

لطفی استارت آپ ها را از جمله برنامه های آتی این شرکت دانست.

 مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری شستا با بیان اینکه این شرکت 5 هلدینگ با میزان سرمایه گذاری های عنوان شده را حفظ خواهد کرد افزود: در حوزه قیر: 51 درصد، حوزه  پتروشیمی: 22 درصد، حوزه فولاد: 18 درصد، حوزه سیمان: 39  درصد، حوزه کشتیرانی 22 درصد فعالیت داریم و اینگونه 9 هلدینگ را به 5 هلدینگ خواهیم رساند.

وی گفت: بعد از برجام به این نتیجه رسیدیم که شرکت های ما باید در قواره شرکت های بزرگ ظاهر شوند، تا امکان رقابت را داشته باشند. با بسیاری از نهادهای عمومی و بخش خصوصی که در حوزه خاصی که ما هم فعال هستیم، آن ها هم فعال هستند، بحث تجمیع واحدها و بزرگسازی واحدها را پیگیر هستیم مثلا در حوزه پتروشیمی به منظور ارزش آفرینی و توسعه صادرات و رقابت در عرصه بین المللی با هلدینگ غدیر صحبت کردیم امیدواریم در این زمینه موفق باشیم. او گفت: در حوزه منابع انسانی مجموعه همکاران ما در تعاملی که با سازمان مدیریت صنعتی داشتند در قالب آموزش همکاران گام برداشته شده است.

به گفته لطفی هر ساله برنامه ارزیابی همکاران و انتخاب مدیران برتر صورت می گیرد.

مدیرعامل شستا با بیان اینکه در حوزه شفافیت تنها بنگاه اقتصادی هستیم که توانستیم در دو سال گذشته شاخص های نظارتی و مدیریتی را تعریف کنیم که اکثریت مدیران ما می توانند از آن استفاده کنند گفت: بعضا در قالب پیام ها توانستیم که اطلاعات را به هنگام در اختیار مدیران بگذاریم تا در تسهیل برنامه ریزی خود بتوانند استفاده کنند.

لطفی با اشاره به اینکه در حوزه کار حسابرسی و مدیریت ،حسابرسی درتمام شرکت های ما دایر هستند،اظهار کرد: می توانم ادعا کنم که تنها نهاد اقتصادی هستیم که به منظور شفافیت، تمام شرکت های ما در بورس عرضه می شوند. همواره شرایط را طوری تنظیم کرده ایم که دستگاه های نظارتی بتوانند فعالیت کنند.

او توانمندی های تخصصی را شاخص اصلی ورود همکاران به این سازمان دانست و گفت: بعضا به دلایلی که به لحاظ سازمانی زیر مجموعه وزارت کار محسوب می شویم، شاید تنها نهادی هستیم که بیشترین عرضه عمومی را داریم و بحثهای مختلفی هم در جامعه مطرح می شود و سعی می کنیم که از بنگاه داری خارج شویم و به طرف سهام داری برویم.

وی به سرمایه گذاری شرکت سرمایه گذاری شستا در دو کشور جمهوری آذربایجان و عراق اشاره کرد و گفت: بیش از 50 هزار میلیارد تومان جمع طرحهای درحال سرمایه گذاری شستا است.

مدیرعامل شستا همچنین به سهم 49 درصدی شستا در پروژه ستاره خلیج فارس که سبب خودکفایی کشورمان در تولید بنزین خواهد شد اشاره کرد و گفت: موارد متعددی سرمایه گذار از کشورهای اروپایی و CIS داشته ایم، اما گاها موانع بانکی، نقل و انتقال پول و عدم احساس امنیت خارجی ها مانع اصلی  بر سرمایه گذاری شده است.

وی به برنامه ریزی این شرکت در ایجاد صندوق های بین المللی اشاره کرد و گفت: مذاکراتی با سازمان های بورس داخلی و خارجی داشته‌ایم.

او به مذاکره با بورس ترکیه و منچستر اشاره کرد و گفت: به دلیل موانع قانونی خارج از اختیار هنوز توفیق نیافته ایم اما تصمیم داریم که در عرصه های بین المللی هم بتوانیم برای عرضه محصولاتمان موفق باشیم.


به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا)، لطفی به اعلام آمادگی شرکت سرمایه گذاری شستا به واگذاری شرکت های مطرح شده به بخش خصوصی و یا در تعامل با شرکای خارجی بخش خصوصی تاکید کرد و گفت: ما آمادگی داریم که بخشی از سهام و واحدهایی که در کشور داریم را عرضه کنیم تا بتوانیم با واحدهای بزرگ مشارکت داشته باشیم.

   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   پربیننده ترین خبرها  
  ارائه استراتژی تولید متانول و‌مصرف گاز متان در صنعت پتروشیمی
  نقش و جایگاه احزاب در تقویت و ارتقای کارآمدی مجالس قانونگذاری
  انتقاد از انتصاب مدیران سیاسی در پتروشیمی ها
  ظرفیت تولید اتان پارس جنوبی به ۱۰ میلیون تن می‌رسد که بر اساس آن، می‌توان مقدار زیادی اتان به پتروشیمی‌ها تحویل داد که باعث ارزش افزوده و رونق اقتصادی کشور خواهد شد
  آمارهای پتروشیمی، بنزین و میعانات گازی وزارت نفت غلط است؟
  احتمال سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین در سال آینده
  کدام بخش‌ها بیشترین یارانه انرژی را دریافت می‌کنند؟
  خادمی: شرکت پتروپارس توانایی توسعه فاز ۱۱ پارس جنوبی را دارد
  اطلاعیه جدید کارت سوخت / تا پایان مهرماه ۴ رقم آخر کد ملی رمز کارت سوخت است
  آمریکا از معاهده "آسمان‌های باز" خارج می‌شود
  قرن 21 قرن انرژی‌های تجدید پذیر خواهد بود/ برق‌سازی و تکنولوژی ذخیره‌سازی آینده دنیا را تسخیر می‌کند
  قیمت سوخت باید در بازار تعیین شود/ از 18 نفر اعضای کمیسیون انرژی مجلس بیش از 70 درصد افراد هیچ ارتباطی به بحث انرژی ندارند/ اگر مدیران تخصص لازم داشته باشند و بازارهای جهانی را بشناسند و با اقتصاد و انرژی و آمار و بودجه آشنا باشند، قطعا غیرت و همت و دانش آن ها اجازه نمی دهد یک اشتباه را سال ها انجام دهیم
  ۵.۵ میلیون بشکه نفت و گاز در هر شبانه‌روز آتش می‌زنیم/طومار کارهای زمین مانده در نفت بلند است
  میزان نفت ایران و عربستان نقش مهمی در رقابت آنها در جهان دارد.
  روسیه و عربستان در سفر پوتین به ریاض قراردادهای بزرگ امضا می‌کنند
  قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی
  از افغانستان چنین چیزی بعید است! + ویدئو
  پویش «الف، ب، ایران» تبلور همدلی در جامعه
  قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۸/۰۷/۱۷|برنت ۵۸ دلار شد
  افزایش برداشت از میدان نفتی "بلال" با نانو سیالات/حضور نفتی‌ها در نمایشگاه نانو فناوری
  چین چگونه مبارزه با مفاسد اقتصادی را حل می کند؟
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© پیام نفت (استفاده از مطالب پیام نفت با ذکر منبع، منعی ندارد)
payamenaft@gmail.com, 09122978397
طراحی و اجرا: خبرافزار