درباره ما   |  پیوندها   |  RSS  
  صفحه اول    نفت    گاز     پتروشیمی     پالایش و پخش    بورس و بازار سرمایه     بین الملل     اقتصاد انرژی   شنبه، 7 خرداد 1401 - 14:27   
 
 
   اخبار رسانه ها  
  احتمال توقف سیاست انقباضی فدرال رزرو آمریکا
  تعداد جانباختگان متروپل به ۲۶ نفر افزایش یافت
  تهدید فراگیر روسیه: بعد از اوکراین نوبت لهستان است
  2 روش عمده در افزایش بازده نیروگاه‌های گازی کشور
  کاخ سفید درباره سفر دو مقام آمریکایی به ریاض: برای رایزنی درباره ایران و نفت به عربستان رفته‌اند
  تصاویر ملکه الیزابت دوم از کودکی تا کنون
  گازی که سوریه را ویرانه کرد!
  هیچ کشوری مثل روسیه به ایران ظلم نکرده
  العربیه به نقل از سناتور جمهوریخواه: توافق هسته‌ای به پایان رسیده است / خبرگزاری دولت: صحت ندارد؛ گفتگو‌ها برای رسیدن به توافق همچنان در جریان است
  خطر بزرگ روسیه برای احیای برجام
  امیرعبداللهیان: من هم مثل وزیر خارجه آمریکا و رابرت مالی در برابر پارلمان کشورم با فشارهای زیادی مواجهم؛ یک طیف قوی در داخل دو کشور، مخالف بازگشت به برجام هستند / پیام‌هایی از رابرت مالی و مقامات آمریکا و بایدن دریافت می‌‌کنیم که با مواضع رسانه‌ای آنها متفاوت است / اخیرا ابتکار جدیدی را روی میز گذاشتیم/ درباره تضمین‌های اقتصادی، هنوز به نقطه اطمینان نرسیده ایم / بارها با این درخواست آمریکا مواجه شده ایم که در مورد FTO گفت‌وگوی مستقیم داشته باشیم
  دموکراسی کلاغی؛ کلاغ‌ها برای مشخص کردن زمان پرواز «رای‌گیری» می‌کنند
  توصیه بیژن بیرنگ به مدیران تلویزیون: اگر این کاره نیستید لطفا استعفا بدهید
  ویدیو / اولین واکنش ترانه علیدوستی به حواشی «شهرزاد» و محمد امامی
  عمران خان: اگر دولت پاکستان ظرف ۶ روز انتخابات جدید را برگزار نکند، به همراه ۳ میلیون نفر به طرف اسلام آباد راهپیمایی می‌کنیم
  حضور شرکت مس در نخستین رویداد بین المللی خصوصی سازی اقتصاد ایران
  ساخت "متاورس" اختصاصی توسط ارتش آمریکا
  اسرار باقی‌ مانده گنج ایران روی میز مسکو/نماینده مدافع ارابه مرگ و منافع خود!
  دو احتمال درمورد سرنوشت برجام / یادداشت سیدحسین موسویان در فایننشال تایمز
  ساخت اولین نیروگاه خورشیدی در فضا؛ برق آن چگونه به زمین منتقل می‌شود؟
  محمد بن زاید رسما رئیس جدید امارات شد
  صالحی: در آلمان، از هر بشکه نفت، ۲ هزار دلار تولید صورت می‌گیرد؛ در ایران ۸۰۰ دلار / جای خالی تکنولوژی در ایران باعث شده که قطر اقدام به ربایش گاز ایران کند
  کشتار خرس‌ها در ایران / ۶۶ مورد خرس‌کشی در دهه گذشته
  چین 450 گیگاوات نیروگاه خورشیدی و بادی می سازد
  کارنامه اقتصادی یک دولت سیاسی / کارنامه اقتصادی اصلاحات قابل دفاع است؟
  رسانه ها و افراد هتاک به خاتمی و هاشمی ، پشت شان گرم است
  تصاویری جدید از سید محمد خاتمی در کنار موسوی خوئینی‌ها
  حجاریان : برجام فدای پروژه بزرگ‌تری شده اما ...
  امیر قطر: حل اختلافات در منطقه، فقط از طریق گفتگو میسر است
  ویدیو / تجلیل آیت الله هاشمی رفسنجانی از مقام علمی مریم میرزاخانی در سال ۱۳۷۴: شما مایه افتخار ما هستید
ادامه اخبار رسانه ها
 

انتخابات ریاست جمهوری

- اندازه متن: + -  کد خبر: 11998صفحه نخست » گزارش حوزه پتروشیمی و پالایشپنجشنبه، 18 آبان 1391 - 08:55
ضرورت جایگزینی کود اوره باپوشش گوگردی بجای اوره
ضرورت جایگزینی کود اوره باپوشش گوگردی بجای اورهکود S.C.U همچنانکه ازنام اوپیداست ازکپسوله کردن اوره باعنصری متناسب باخاک ازقبیل گوگردوسیلانتSELANT که خودازچندعنصرمختلف تشکیل شده است تولید میگردد.که محتویات مغذی کود اوره رابنابه فرمولاسیون خاص خود دریک بازده زمانی
  

(SULFUR COATED UREA  (S.C.U

تعریف کود اوره با پوشش گوگردی 

کود S.C.U همچنانکه ازنام اوپیداست ازکپسوله کردن اوره باعنصری متناسب باخاک ازقبیل گوگردوسیلانتSELANT که خودازچندعنصرمختلف تشکیل شده است تولید میگردد.که محتویات مغذی کود اوره رابنابه فرمولاسیون خاص خود دریک بازده زمانی

40روزه بصورت آرام (SLOW RELEASE) دراختیار گیاه قرار می دهد که ذیلا منافع و

مشخصات آن راتوضیح می دهیم.

ضرورت جایگزینی کود اوره باپوشش گوگردی بجای اوره:

ازت یکی از عمده مواد مغذی است که درقالب کود اوره دراختیارگیاه قرار می گیرد وام�'ا دلیل انتخاب اوره باپوشش گوگردی بجای کود اوره بدون پوشش به شرح ذیل می باشد.   

 

الف:دلایل اقتصادی وفنی:

1-درکوداوره بدون پوشش (اوره معمولی) بنابرحلالیت فوری اوره درآب راندمان کود کمتر از%30 می باشد چراکه %70 اوره دراثر شسته شدن آنی جذب گیاه نشده وهرزه می رود.

درصورتیکه درکود جایگزین S.C.U بنا برخاصیت کند رهایی آن(SLOW RELEASE) که بارزترین خاصیت این کود می باشد نیتروژن موجود دریک بازده زمانی حدودا 40 روزه بطور آرام و%100 به گیاه منتقل می شود ولذا میزان مصرف کود نسبت به اوره به1/3 (یک سوم)تقلیل می یابد کهصرفه اقتصادی مهمی راازحیث خریدوتوزیع کود در مزرعه حاصل می شود.

2-مصرف کود اوره بدون پوشش باعث سخت شدن خاک وعدم نفوذ آب وافت حاصلخیزی زمین می گردد.درحالی که این مشکل بامصرف کود S.C.U به دلیل عمده کندرهایی ازت درآب به کلی مرتفع می شود .

3-یک کیلوگرم اوره دردمای 17درجه سانتیگراددریک لیتر آب درکمتر از یک ساعت حل می شود.

4-به دلیل استفاده از گوگرد در پوشش S.C.U به عنوان بخش عمده وزنی (COATING) ونیز وجود باکتری تجزیه کننده آن درترکیب عناصر پوشش عنصر گوگرد پس از انجام وظیفه در ساختار  S.C.U وانتقال کامل ازت به گیاه نیز بعنوان یک ماده مغذی نیز تنظیم کننده  PH خاک ایفای نقش نموده وباعث تقویت خاک وحاصلخیزی زمین می گردد .

 5- عنصر گوگرد بعنوان یک عامل آفت کش وبعنوان یک کود نیز میتواند از حیث اقتصادی به لحاظ بالا بردن کیفیت محصول نقش آفرینی کند .که بنا بر این بانتخاب این گزینه  S.C.U درواقع از دو کود مختلف استفاده شده است.

ب-دلایل زیست محیطی :

آبشویی سریع ازت بامصرف کوداوره بدون پوشش ضمن خصارت اقتصادی که دربالا به آن اشاره شد باعث ورود نیترات به آبهای زیر زمینی ورود خانه ها شده وموجب الایندگی محیط خصوصا آبهای آشامیدنی می شود.چراکه ازت شسته شده درنهایت بصورت نیترات در می آید وموجبات بروز امراز متعددی از جمله مرگ کودکان دراثر عدم اکسیژن گیری ریه هامی شود. درحالی که در کود  S.C.U باانتقال تدریجی وکند ازت به گیاه وجذب کامل آن،این مشکل کاملا مهار شده وازت اتلافی وجود ندارد.

اوره با پوشش گوگردی:

میزان جذب مواد مغذی موجود در کودها را می توان به روش شیمیایی با کاهش حلالیت آن ها و یا به روش فیزیکی با پوشش دادن کودها، بهینه نمود. این نوع کودها، کودهای کندرها SRF و یا کودهایControlled Release ،CRF، نامیده می شوند. کودهای SRF به کودهایی اطلاق می شود که با پلیمر یا سولفور و یا هر دو ماده پوشش داده شده اند و با صدمه دیدن پوشش به طریق مکانیکی و یا میکروبی، ماده مغذی بتدریج در اختیار گیاه قرار می گیرد. در صورتی که CRF به کودهای بدون پوشش گفته می شود که به طریق شیمیایی به صورت کند رها در آمده اند و ماده غذایی بتدریج با تجزیه شدن این ترکیب آزاد می شود. در شکل زیر میزان مصرف کودهای SRF و CRF در ایالات متحده، اروپای غربی و ژاپن نشان داده شده است.

 

کودهای محلول در آب ممکن است با گوگرد پوشش داده شوند تا ماده مغذی موجود در کود بتدریج رها شود. اوره با پوشش گوگردی به وسیله پوشش دادن اوره داغ با گوگرد مذاب و پوشاندن سطح گوگرد با یک لایه پلی اتیلنی و یا واکس های میکرو کریستال، تهیه می گردد. اوره با پوشش گوگردی معمولا حاویN% 40-30 و S% 20-15 است.

 

با گذشت زمان میزان تقاضا برای SCU افزایش می یابد که دلیل آن مزایایی ذکر شده در ذیل می باشد:

 • پوشش گوگردی باعث می شود تا امکان دسترسی گیاه به نیتروژن افزایش یابد
 • پوشش گوگردی مقاومت کود را در مقابل شسته شدن توسط آب، افزایش می دهد
 • پوشش گوگردی احتمال سوخته شده گیاه را که به دلیل کاربرد زیاد کود ایجاد می شود، کاهش می دهد
 • پوشش گوگردی مانع از رشد سریع گیاه شده و در نتیجه زمان هرس شدن را به 7-5 روز افزایش می دهد 
 • پوشش گوگردی باعث افزایش فعالیت میکرب ها و باکتری ها در خاک می شود
 • پوشش گوگردی امکان تغذیه تدریجی گیاه را تا 10 هفته فراهم می نماید
 • پوشش گوگردی، گوگرد مورد نیاز گیاه را فراهم می کند
 • پوشش گوگردی باعث می شود که تحمل گیاه نسبت به کم آبی افزایش یابد
 • پوشش گوگردی با خاصیت قارچ کشی مانع از شیوع بیماری های قارچی می شود
 • پوشش گوگردی مانع از آلودگی آب های زیر زمینی شده و باعث صرفه جویی در مصرف کود می شود در نتیجه SCU سازگار با محیط زیست

 

به این دلیل که قیمت SCU نسبت به اوره بالاتر است بنابراین استفاده از آن محدود به گیاهان تزئینی، باغبانی و چمن، علوفه و توت فرنگی می باشد. با افزایش مقیاس تولید ، هزینه های تولید SCU کاهش یافته و در نتیجه جاذبه مصرف این کود برای محصولات کشاورزی مانند ذرت، گندم و سیب زمینی نیز افزایش خواهد یافت. عامل دیگری که باعث افزایش مصرف SCU توسط کشاورزان می شود، قوانین و تنبیهاتی است که برای آلوده کردن آب های زیر زمینی وضع خواهد شد.

همانطور که قبلا نیز عنوان شد، SCU با تأثیر میکروارگانیسم ها، عوامل شیمیایی و یا مکانیکی شکسته می شود. نیتروژن موجود در SCU بتدریج توسط آب آبیاری شسته و در دسترس گیاه قرار می گیرد. آزاد شدن نیتروژن در هوای گرم و خاک های خشک راحت تر انجام می شود. کاربرد SCU بر روی سطح خاک نسبت به اختلاط آن با خاک مؤثر تر است. هر روشی که باعث شکسته شدن گرانول های کود شود، سرعت آزاد سازی نیتروژن را نیز افزایش خواهد داد. در مناطقی که دارای خاک های شنی است و یا میزان بارش بسیار زیاد است و لازم است که افزایش کود به زمین کشاورزی در چندین دوره زمانی انجام شود، استفاده از اوره با پوشش گوگردی بهترین گزینه خواهد بود.

با وجود مزایای زیادی که SCU برای کشاورزان دارد، اما مشکلات موجود در استفاده از این محصول را نیز نمی توان نادیده گرفت. از آنجاییکه سرعت آزاد سازی کود به عوامل مختلف از جمله رطوبت و دمای خاک بستگی دارد بنابراین میزان ماده مغذی قابل دسترس ممکن است که قابل پیش بینی و ثابت نباشد. با بکار بردن مخلوط کودهای کندرها و کود معمولی می توان بهترین نتیجه را بدست آورد. با افزایش مسئولیت پذیری کشاورزان نسبت به محیط زیست و آب های زیرزمینی، مصرف کود های کند رها نیز نسبت به کودهای محلول در آب افزایش خواهد یافت.

Sulfur Coated Urea SCU

Wanxin fertilizer

ضرورت جایگزینی کود اوره باپوشش گوگردی بجای اوره

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sulfur Coated Urea (SCU) is a kind of new fertilizer which mainly functions as nitrogenous fertilizer and complementally as sulfur fertilizer. At the same time, SCU is also a new product to substitute for the common urea. SCU can not only supply sulfur to the soil to improve crop yield but also enhance the quality of crop at some extent. Besides, Multiple-advantage features SCU—saving fertilizer & labor, increasing crop yield & income, improving ecological environment, preventing crop seeding from being damaged due to excessive use of fertilizer and guaranteeing that crop grows better and faster, for example. SCU is suitable for various crops and plants, such as, cotton, wheat, corn, melon (or fruit), vegetable, fruit trees, sod, garden crop and various cash crop, etc. SCU is a new type of fertilizer in accordance with the growing requirement of green food and the necessary material base of ecological crop. According to different growth stages of crop, adequate fertilization basing on nutrition requirement can decrease nutrient loss, increase fertilizing efficiency, save resources and protect environment. The vacant shell of the sulfur fertilizer can store water, improve soil penetration, disinfest bacteria. In addition, sulfur fertilizer and its compounds canbe applied to saline soil to improve the soil environment.

 • Product Name: Sulphur Coated Urea (SCU)
 • Product Category: Wanxin fertilizer
 • Product Specification: Nitrogen Contents (N):
 • Sulphur Contents(S): Particle Sizes:
 • Packages:  50 kg/bag , Woven Bags lined with plastic.

1. Improve Fertilizing efficiency

By controlling the speed of nutrient releasing, the fertilizer’s utilization ratio can be improved twice at the most specially for the nitrogenous fertilizer, which will significantly reduce the agricultural input and the damage to the environment. We used 240kg nitrogen fertilizer per hectare for the leach test under strongly leached soil condition. The test showed that the nitrogen eluviation loss was only 8 to 9kg per hectare in the area fertilized with SCU, which was almost the same as the loss in the area without nitrogen; whereas, the nitrogen loss was up to 32
to 36kg per hectare in the area fertilized with common urea
 
Items Grain yield (kg/hm) Yield increased after fertilizing nitrogen Yield increased after fertilizing 0.5kg nitrogen per time
Without using nitrogenous fertilizer 3234 - -
Area fertilized with common urea 4911 1677 15.5
Area fertilized with SCU 5972 2378 21.9

2. Greatly Increase Crops Yield

For various kinds of soil and crops, SCU can greatly increase crop yield 
 
Crop Number of Test Average Yield Increased (%) Increasing in yield (%)
melon 95 15.7 5.0-57.0
wheat 9 15.4 5.5-38.1
corn 11 13.4 4.3-39.0
Rape  28 14.9 3.5-39.1
Peanut 7 8.5 5.0-13.8
Soybean 6 14.7 6.4-32.9
Sesame 2 19.5  10.2-27.8
Onion 2 25.9 14.9-36.9
Cotton   5.9 5.0-13.0
Tea   15.6  
Tobacco   14.6  

For example: Compared to the contrast, oil content of peanut increases 6.5%; methionine increases 40.9%; soluble sugar content of grape and tomato increases 10.0% and 4.1% respectively and Vitamin C content increases 58.5% and 12.6% respectively; the acidity of grape decreases 14.7%; for garlic, SCU can drastically increase the garlic oil contents; for wheat, it can improve the roast quality of flour, which increases the volume of bread by 42.6%.
Sulfur nutrition has lots of special physiological function to plants. It can enhance the drought & cold resistance; promote the competitiveness of leguminous constituents in mix-grass so as to avoid their decline. What’s more, it can also suppress plant diseases and insect pet and bring the maturity of crops forward. At the same time, sulfur element plays a key role in chlorophyll synthesis; boost the capacity of drought, cold, pest and disease resistance of rape; promote the effectiveness of nitrogen fixation of peanut rhizobia; increase the protein content in rape seeds. 
 http://scuarak.persianblog.ir/post/1

 

   جنبش 20 درجه  
  راندمان دو برابری نیروگاه های CHP
  افزایش راندمان نیروگاه ها به 80درصد با تولید همزمان بخار و آب شیرین
  مصرف بیش از ۲۳۸ میلیارد مترمکعب گاز در نیروگاه های کشور
قیمت گاز در اروپا اکنون حدود دو دلار به ازای هر متر مکعب است. متوسط راندمان نیروگاه های ایران حدود 35 درصد است در حالی که راندمان نیروگاه های جدید جهان به حدود 60 درصد رسیده است. حدود 22 درصد برق تولیدی نیروگاه های کشور در شبکه توزیع و ترانس ها به هدر می رود. حدود نیمی از برق تحویلی به مصارف خانگی و عمومی و برخی مصارف دیگر به هدر می رود هدر رفت انرزی در ایران بسیار بالتر از آمار رسمی می باشد
  هدر رفت 80 درصدی تولید نیروگاه‌های حرارتی
  راندمان نیروگاهها به 80درصد ارتقا می‌یابد ؟
  اتلاف انرژی و دردسری به نام خطوط فرسوده انتقال/ چرا مصرف برق در ایران بالاست؟
  ضرورت‌ها و اهمیت آزاد سازی قیمت گاز ساختمان های دولتی
  تصاویر خط لوله صادرات گاز ایران به ترکیه و اروپا
  میزان صادرات گاز روسیه به اروپا
میزان تولید گاز ایران سالانه 270 میلیارد متر مکعب است که در فصل سرما حدود 70 درصد آن در بخش خانگی، تجاری و عمومی مصرف می شود. با مصرف بهینه گاز می توانیم بخش عمده گاز مورد نیاز اروپا را تامین کنیم
  راه‌های کاهش تلفات
  مقایسه مصرف برق ایرانیان با متوسط مصرف جهانی/ آدرس‌های غلط برای توجیه مصرف نجومی انرژی+نمودار
  ارزش روز گاز ایران 600 میلیارد دلار است
   
  

اضافه نمودن به: Share/Save/Bookmark

نظر شما:
نام:
پست الکترونیکی:
آدرس وب:
نظر
 
  کد امنیتی:
 
   بازخوانی خبرها و تحلیل ها  
  خطوط لوله گاز به مقصد اروپا؛ چالشها و فرصتها
  جنگ بر سر خط لوله گاز طبیعی
  انتقال 38میلیارد متر مکعب گاز روسیه به چین با لوله 8هزار کیلومتری
  نقشه خطوط لوله روسیه به اروپا
  روسیه رکورد صادرات گاز به ترکیه را شکست
  راندمان دو برابری نیروگاه های CHP
  افزایش راندمان نیروگاه ها به 80درصد با تولید همزمان بخار و آب شیرین
  مصرف بیش از ۲۳۸ میلیارد مترمکعب گاز در نیروگاه های کشور
  هدر رفت 80 درصدی تولید نیروگاه‌های حرارتی
  راندمان نیروگاهها به 80درصد ارتقا می‌یابد ؟
  اتلاف انرژی و دردسری به نام خطوط فرسوده انتقال/ چرا مصرف برق در ایران بالاست؟
  ضرورت‌ها و اهمیت آزاد سازی قیمت گاز ساختمان های دولتی
  ظرفیت لوله گاز ترکیه به اروپا دو برابر می‌شود
  پشت پرده اقتصادی حضور نظامی روسیه در سوریه
  رویترز: میزان واردات نفت چین از ایران به دلیل تخفیف‌های روسیه به شکل قابل ملاحظه‌ای کاهش یافته است
  ضرورت‌ها و اهمیت آزاد سازی قیمت گاز ساختمان های دولتی
  اتلاف 16 هزار مگاوات برق در شبکه توزیع
  مزیت استفاده از بخاری هرمتیک هوشمند بازدهی بالا در مدارس
  عرضه باتری‌های جدید خودرو در ۲۰۲۵
  پایتخت خودروهای برقی دنیا در چین
  شتاب بی امان لوسید در دنیای خودروهای برقی
  خودرو‌های برقی که سال ۲۰۲۲ عرضه خواهند شد
  نقش توسعه سیستم حمل‌ونقل ریلی در بهینه‌سازی مصرف سوخت
  جایگزینی انرژیهای تجدید پذیر با نفت 100 دلاری
  روند ادامه دار افزایش تولید گاز چین/ واردات نفت چین به نصف کاهش خواهد یافت.
  چرا نفت ۱۰۰ دلاری می‌تواند برای دوران‌ گذار انرژی بد باشد؟
 
   معرفی پایگاه های اطلاع رسانی  
 
 
 
::  صفحه اصلی ::  پیوندها ::  نسخه موبایل ::  RSS ::  نسخه تلکس
© پیام نفت (استفاده از مطالب پیام نفت با ذکر منبع، منعی ندارد)
payamenaft@gmail.com
طراحی و اجرا: خبرافزار