تلکس پيام نفت -رسانه خبري تحليلي نفت، گاز و انرژي: توليد برق ايران 3.5 برابر ارزش نفت صادراتي
دوشنبه، 5 فروردین 1398 - 16:50     کد خبر: 44631

پيام نفت:

نزديك به 100 درصد مردم ايران از نعمت برق برخوردارند در حالي كه برخي كشورهاي جهان درصد بسيار كمتري از مردم كشورشان از نعمت برق برخوردار مي باشند.

 

 

روي مطالب رنگي شده كليك نمائيد شرح خبر مي آيد

 

* مقايسه قيمت برق در ايران و ساير كشورهاي جهان

 

* مقايسه قيمت برق ايران با كشورهاي همسايه 

 

* نرخ برق در كشورهاي مختلف دنيا چقدر است؟ 

 

 

* مصرف برق در ايران 3 برابر ميانگين جهاني

طبق تحليل صورت گرفته در سال ۱۳۸۶ ميزان معادل گازي كه به برق تبديل مي شود برابر با ۱۰ هزار كيلووات ساعت است كه حدود سه برابر ميزان برق مصرفي در كشور است و اگر اين ميزان را با حدود ۳ مگاوات ساعت مصرف برق سرانه جمع كنيم، مجموع ۱۲.۹ مگاوات ساعتي سرانه مصرف برق هر نفر، ايران را در رتبه‌هاي بالاي مصرف سرانه برق در جهان جاي مي‌دهد.

 

* ميزان مصرف برق در ايران معادل يك كشور ٢٠٠ ميليون نفري است 

 

با حضور وزير نيرو، واحد گازي نيروگاه سيكل تركيبي كاسپين به بهره‌برداري رسيد كه با بهره‌برداري از اين پروژه ظرفيت اسمي توليد برق ايران ۷۹ هزار و ۳۳ مگاوات شده است.

به گزارش ايسنا، واحد گازي نيروگاه سيكل تركيبي كاسپين با ظرفيت ۳۰۷ مگاوات به شبكه سراسري سنكرون شده و آماده بهره برداري است.

با افزايش ۳۰۷ مگاواتي ظرفيت توليد برق ايران ظرفيت اسمي توليد برق كشور براي اولين بار از مرز ۷۹ هزار مگاوات عبور كرد و به ۷۹ هزار و ۳۳ مگاوات رسيد.

اين نيروگاه كه در استان مازندران واقع شده از نوع نيروگاه سيكل تركيبي تك محوره است كه با بهره‌برداري از واحد بخار آن در سال آينده به ظرفيت ۴۵۷ مگاوات خواهد رسيد.

نوع توربين گاز اين نيروگاه از كلاس F بوده و با بهره‌برداري از آن شاهد آغاز بهره‌برداري از نيروگاه‌هاي حرارتي با راندمان بالا در ايران هستيم راندمان نيروگاه كاسپين ۵۹ درصد است و اين نيروگاه در زميني به مساحت ۸ هكتار احداث شده است.

 

 

*  ايران سومين رشد مصرف برق دنيا را دارد 

 

* سالانه 60ميليارد دلار هزينه توليد برق ايران است ...

 

 

 

 

 

 

 

 


برگشت به تلکس خبرها