پيام نفت -رسانه خبري تحليلي نفت، گاز و انرژي : لاريجاني: هدف تل آويو تاخير در توافق هسته‌اي است / اسراييلي‌ها دريافته‌اند كه چطور بايد با ما مقابله كنند
چهارشنبه، 1 تیر 1401 - 09:39 کد خبر:49061
پيام نفت:

 

علي لاريجاني عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: اسرائيل هرجا كه نزاعي عليه ايران باشد وارد مي‌شود تا آن را طولاني و عميق كند و وارد توافق مي‌شوند تا مبادا توافق شود. مي‌خواهند تا جايي كه ممكن است مانع توافق شوند. او گفت: امروز اسراييلي‌ها دريافته‌اند كه چطور بايد با ما مقابله كنند بنابراين مسوولان دفاعي و سياسي كشور بايد بدانند كه آنان راه دشمني را يافته‌اند.
 

پايگاه خبري تحليلي انتخاب (Entekhab.ir) :

ايسنا: عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: اسرائيل هرجا كه نزاعي عليه ايران باشد وارد مي‌شود تا آن را طولاني و عميق كند و وارد توافق مي‌شوند تا مبادا توافق شود.
 

علي لاريجاني در آيين رونمايي از كتاب «نبرد مخفي عليه ايران» در كتابخانه ملي، گفت : امام و انقلاب حقيقتا در نقشه خاورميانه، انقلاب به وجود آورد.

وي با اشاره به اقدامات رژيم صهيونيستي عليه ايران، اظهار كرد: در تاريخ مدرن انقلاب، امام مانع بزرگي بر سر منافع آمريكا و اسراييل بودند. امروز اسراييلي‌ها دريافته‌اند كه چطور بايد با ما مقابله كنند بنابراين مسوولان دفاعي و سياسي كشور بايد بدانند كه آنان راه دشمني را يافته‌اند.

لاريجاني با اشاره به محتواي كتاب نبرد مخفي عليه ايران، گفت: اسرائيل هرجا كه نزاعي عليه ايران باشد وارد مي‌شود تا آن را طولاني و عميق كند. آنها وارد موضوع هسته‌اي مي‌شوند تا مبادا توافق شود، مي‌خواهند تا جايي كه ممكن است مانع توافق شوند.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با تاكيد بر ويژگي كتاب منتشر شده، اظهار كرد: اين كتاب از كارهاي مهم و قابل توجه در فهم تاريخ ايران در قبل و بعد از انقلاب است به ويژه نقد عالمانه آقاي سليمي نمين كه تحت عنوان نيم قرن ناكامي نگاشته شده است. آقاي برگمن از تحليلگران نظامي و امنيتي مشهوري كه در روزنامه هاي اسرائيلي مقاله مي‌نويسد و از كارشناسان ارشد نظامي و امنيتي محسوب مي‌شود، اما در كتاب مورد نقد، چهره ديگري از خود نشان داده كه شايد براي يك محقق صاحب نظر نشان دادن چنين چهره‌اي بسيار مضر باشد. اولا مطالب غيرمستند در اين كتاب بسيار زياد است و براي كسي كه ميخواهد ادعايي راجع به حوادث انقلاب كند، استناداتش بايد خيلي روشن باشد در حالي كه استناد در اين كتاب نديديم و بيشتر شاهد داستان سرايي بوديم.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با بيان اينكه مطالب دروغ، توهين آميز و به ويژه واژه‌هاي توهين آميز را در كتاب برگمن زياد مي‌بينيم، گفت: اين كتاب بسيار متكي به داده‌هاي موساد است، اين درحالي است كه داده‌هاي سرويس‌هاي اطلاعاتي هدايت شده است و اين هم از اشكالات اين كتاب است كه البته براي تاثيرگذاري بر مخاطب شيوه مرسوم اين است كه بين اطلاعات دروغ و راست، خلط مبحث كنند. اين خلط مبحث‌ها در نقد آقاي سليمي نمين هم به خوبي نشان داده شده است.

وي با اشاره به سه راهي كه ابن سينا در كتاب نقد شفا براي پيشرفت جامعه ارائه مي‌كند، اظهار كرد: بهره جستن از نظرات نخبگان و روش‌هاي ساير كشورها كه ببينيم پيشرفت آن جوامع چگونه صورت گرفته و اگر سنخيتي با جامعه ما داشت از آن استفاده كنيم از جمله اين راه‌ها است.

لاريجاني با اشاره به راه ديگري كه ابن سينا براي فهم نياز جامعه و راه پيشرفت مطرح مي‌كند، يادآور شد: راه ديگر ابن سينا اين است كه از بررسي و نقدها و مخالفت‌هاي كساني كه با حاكميت جامعه در تضاد هستند استفاده كرد، يعني استفاده از نظر مخالفان و دشمنان كه نكته بسيار جالبي است.

عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام با اشاره به نقد كتاب رونين برگمن، اظهار كرد: اولين نكته‌اي كه در اين كتاب متوجه مي‌شويم، منزلت انقلاب اسلامي است، برگمن مخالفت شفاف و صريحي با انقلاب دارد، اما به منزلت انقلاب اسلامي اذعان مي‌كند.
 

وي ادامه داد: معارضه اسرائيل با ملت ايران به عمق مسئله استراتژيك روابط مربوط است. برگمن هم در اين كتاب به آن اذعان مي‌كند و نتيجه‌اش اين است كه اين مسئله با ديپلماسي قابل حل نيست. امام و انقلاب اسلامي حقيقتا نقشه خاورميانه را متحول كردند و سخن برگمن هم اين است كه انقلاب اسلامي مانع بزرگ تحقق خواسته‌هاي آمريكا و اسرائيل در منطقه است.

رييس سابق مجلس شوراي اسلامي تاكيد كرد: پيشرفت امروز و فرداي ما در گروي در ميدان بودن است. هرچه مشاركت ملت در امور مختلف بيشتر باشد، اين قدرت ملي تبلور بيشتري خواهد داشت و پيشرفت و عدالت واقعي محقق مي‌شود و سد اصلي در برابر خواسته‌هاي دشمن خواهد بود.

لاريجاني با تاكيد بر اينكه اسرائيل امروز دچار بحران موجوديت است، تاكيد كرد: صهيونيست‌ها براي حل اين بحران نيازمند ابهت‌سازي هستند كه محتواي كتاب برگمن هم در راستاي همين ابهت‌سازي تصنعي است.

وي در پايان گفت: الان هم در تحركات منطقه‌اي كه با چند كشور عربي رابطه برقرار كردند، به دنبال اين هستند كه براي خود يك سپهر سياسي فراهم كند. البته به نظر من اين دستاورد آنها ماندگار نخواهد بود. بعيد نيست اين چند كشور كوچك عربي با طغيان مسلمانان در برابر چنين رفتاري از سوي حاكمانشان مواجه شوند.