پيام نفت -رسانه خبري تحليلي نفت، گاز و انرژي : كاهش مصرف بنزين بااجراي محدوديت كرونا
دوشنبه، 3 آذر 1399 - 15:32 کد خبر:45783
رئيس كانون انجمن جايگاه داران سوخت گفت:با آغاز محدوديت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح و كاهش مراجعات مردم به جايگاه‌هاي سوخت، مصرف بنزين در كشور ۱۲ درصد كاهش پيدا كرد.

پيام نفت:
به گزارش آژانس رويدادهاي مهم نفت و انرژي"نفت ما "،   همايون صالحي رئيس كانون انجمن جايگاه داران سوخت با اشاره به كاهش مصرف سوخت در كشور در آغاز اجراي طرح محدويت‌هاي كرونايي گفت: مصرف بنزين در كشور كاهش پيدا كرده است و به عدد ۶۸ ميليون ليتر در روز رسيده است.
او ادامه داد: بعد از شيوع كرونا مصرف بنزين  به ۷۰ ميليون ليتر در روز رسيد كه نشان مي‌دهد مصرف اين سوخت ۲۰ درصد كمتر شده، اين در حالي است كه با افزايش تعداد مبتلايان به كرونا و ميزان فوتي‌ها مراجعه به جايگاه‌هاي سوختگيري كمتر شده است.
رئيس كانون انجمن جايگاه داران سوخت  اضافه كرد:مصرف سوخت در روز گذشته به ۷۰ ميليون ليتر رسيد و اين رقم صبح امروز به عدد ۶۸ ميليون ليتر رسيده است.
 

صالحي بيان كرد:در مهرماه مصرف سوخت در كشور به ۸۰ ميليون ليتر كاهش يافته است كه در مقايسه با مهر سال ۹۸  كاهش ۱۸ درصدي را نشان مي‌دهد.
او افزود: باتوجه به آغاز محدوديت تردد از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح و كاهش مراجعات مردم به جايگاه‌هاي سوخت، مصرف بنزين در كشور ۱۲ درصد كاهش پيدا كرد و اگر روند محدوديت‌ها ادامه پيدا كند اين رقم به ۲۰ درصد كاهش هم خواهد رسيد.

منبع: باشگاه خبرنگاران