پيام نفت -رسانه خبري تحليلي نفت، گاز و انرژي : بي تدبيري يعني اين:يارانه بنزين تهراني‌ها؛ 67درصد بيشتر از بودجه پايتخت
دوشنبه، 8 مهر 1398 - 10:40 کد خبر:45002
پيام نفت:

 

يارانه بنزين تهراني‌ها در روز 80ميليارد تومان و در سال 29هزار و 200ميليارد تومان برآورد مي‌شود

انرژي
يارانه بنزين تهراني‌ها؛ 67درصد بيشتر از بودجه پايتخت

رضا كربلائي | روزنامه‌نگار

بودجه امسال شهرداري تهران 17هزار و 430ميليارد تومان برآورد مي‌شود، اما يارانه بنزين ساكنان استان تهران در هر‌سال 29هزار و 200ميليارد تومان است و نشان مي‌دهد يارانه بنزيني كه دولت به تهراني‌ها مي‌دهد 67درصد از بودجه شهرداري تهران بيشتر است.

به گزارش همشهري، دولت روزانه 400ميليارد تومان و سالانه 146هزار ميليارد تومان يارانه بنزين پرداخت مي‌كند و آمارهاي شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي هم نشان مي‌دهد 20درصد از كل بنزين مصرفي ايران در استان تهران مصرف مي‌شود و به اين ترتيب يارانه روزانه بنزين تهراني‌ها 80ميليارد تومان خواهد بود؛ اتفاقي تلخ كه باعث شده به‌گفته محسن هاشمي، رئيس شوراي شهر تهران به‌دليل قيمت پايين سوخت در كشور، استفاده از خودروهاي شخصي نسبت به حمل‌ونقل عمومي افزايش يابد.

آخرين آمار رسمي شركت ملي پالايش و پخش فرآورده‌هاي نفتي ايران حكايت از آن دارد كه از كل بنزيني كه سالانه دولت اختصاص مي‌دهد، 20درصد در استان تهران، 7.3درصد در استان اصفهان، 6.8درصد در استان خراسان رضوي، 6.5درصد در استان فارس، 5.5درصد در استان مازندران، 5.2درصد در استان خوزستان، 4.4درصد در استان كرمان و 3.7درصد در استان گيلان مصرف مي‌شود و استان‌هاي آذربايجان شرقي و البرز هم هر كدام 3.6درصد از كل بنزين كشور را استفاده مي‌كنند. به اين ترتيب 66.4درصد از كل بنزين در 10استان ايران مصرف مي‌شود كه دست‌كم ريل‌گذاري صحيح دولت و مديريت شهري كلانشهرها روي حمل‌ونقل عمومي و سرمايه‌گذاري از محل اصلاح قيمت حامل‌هاي انرژي مي‌تواند نه‌تنها روند رشد مصرف بنزين در ايران را كاهش دهد، بلكه مشكلاتي چون آلايندگي كلانشهرها و ترافيك به سبب استفاده بي‌رويه از وسايل حمل‌ونقل شخصي تا اندازه بسيار زيادي كمتر شود.

زنگ خطري از تهران براي ايران

استفاده از خودروهاي شخصي اين روزها با بنزين ليتري 1000تومان به گزينه مطلوب براي شهروندان تهراني و ساير كلانشهرها تبديل شده و آنها ترجيح مي‌دهند به‌جاي استفاده از حمل‌ونقل عمومي، با خودروهاي خودشان تردد كنند. روندي كه تداوم آن باعث افزايش رشد مصرف بنزين شده؛ به‌گونه‌اي كه انتظار مي‌رود رشد مصرف سالانه بنزين در تهران نسبت به سال‌هاي گذشته افزايش يابد. آمارهاي رسمي حكايت از آن دارد درحالي‌كه متوسط رشد مصرف سالانه بنزين در سال95 به 5.3درصد رسيده بود، رشد مصرف استان تهران با 5.5درصد افزايش در رتبه17 نسبت به استان‌هاي ديگر قرار داشته اما حالا مديران شهر تهران نگران هستند كه رتبه پايتخت بدتر شود. چه اينكه ارزش ريالي بنزين مصر‌ف‌شده در استان تهران در سال1395 بالغ بر 6هزار و 257ميليارد تومان و ارزش دلاري آن حدود 2ميليارد دلار در سال برآورد شده است. پيش‌بيني مي‌شود كه با شدت گرفتن رشد مصرف بنزين ارزش دلاري بنزين مصرفي در استان تهران تا پايان امسال از مرز 2.5ميليارد دلار عبور كند.

بلاي بنزين ارزان

محسن هاشمي، رئيس شوراي شهر تهران ديروز اعلام كرد: قيمت پايين سوخت در كشور موجب شده استفاده از خودروي شخصي نسبت به حمل‌ونقل عمومي افزايش يابد.

به گفته وي، وضعيت پايتخت از تمام كلانشهرهاي جهان در حوزه حمل‌ونقل عمومي جداست، چراكه قيمت سوخت باعث شده تمام تعاريف در ايران به هم بريزد. اين عضو شوراي شهر تهران تأكيد كرد: قيمت سوخت در هيچ كشوري به‌جز ايران ليتري يك‌هزار تومان نيست و اين امر موجب شده كه حمل‌ونقل به‌وسيله خودروي شخصي و مصرف سوخت فسيلي افزايش يابد. او با اشاره به قاچاق روزانه 15 تا 20ميليون ليتر انواع سوخت‌هاي فسيلي از ايران به‌دليل قيمت پايين آن، آمار داده كه فعاليت 250هزار تاكسي (گردشي، خطي، تلفني و اينترنتي) در تهران به‌دليل قيمت پايين بنزين، براي حمل‌ونقل ريلي درون‌شهري مشكل ايجاد كرده است.

محسن هاشمي كه سابقه مديريت شركت متروي تهران را سال‌ها برعهده داشته، مي‌گويد: همه كشورها براي اينكه اقتصاد مقاومتي را اجرا كنند قيمت سوخت را افزايش داده و درآمد حاصل از آن را به بخش حمل‌ونقل عمومي به‌ويژه حمل‌ونقل ريلي اختصاص مي‌دهند.

   تهران؛ از شهر خاكستري تا رؤياي سبز

دولت ايران حالا بر سر دوراهي اصلاح قيمت حامل‌هاي انرژي يا پرداخت غيرهدفمندي يارانه‌ها قرار دارد؛ حال آنكه براي نجات شهروندان كلانشهرها ازجمله تهراني‌ها از نفس‌كشيدن و زيستن در فضاي خاكستري، راه‌هاي ناتمام بسياري هنوز طي نشده است؛ راه‌هايي كه پيمودن آن نيازمند يك استراتژي كلان در سطح سران نظام براي حركت از شهري خاكستري به رؤياي سبز خواهد بود. دولت و مجلس با همكاري مديريت شهري مي‌توانند با توسعه حمل‌ونقل درون‌شهري و تزريق منابع ناشي از افزايش قيمت حامل‌هاي انرژي، از خفه شدن تهران و ديگر كلانشهرها زير انبوه آلاينده‌ها و گرفتار ماندن شهروندان در ترافيك‌هاي آزاردهنده و ضد‌سلامت شهروندان جلوگيري كنند. شهروندان تهراني بايد خودشان انتخاب كنند كه مي‌خواهند روزي 80ميليارد تومان يارانه بنزين بگيرند و در ترافيك بمانند و در هواي آلوده زندگي كنند يا اينكه شهري تميز‌تر، سبز‌تر و هوايي قابل تنفس داشته باشند و كمتر هزينه بهداشت و سلامت بدهند.