پيام نفت -رسانه خبري تحليلي نفت، گاز و انرژي : كنترل مصرف بنزين وظيفه كيست؟ + جدول مصرف بنزين خودروها در صد كيلومتر
دوشنبه، 8 مهر 1398 - 10:25 کد خبر:44998
در كل كشور بيش از ۲۰ ميليون خودرو شماره گذاري شده است كه يك پنجم آن معادل ۴ميليون خودرو، سهم شهر تهران است.

پيام نفت:

كنترل مصرف بنزين وظيفه كيست؟ + جدول مصرف بنزين خودروها در صد كيلومتر

يك هفته از انتشار خبر سهميه‌بندي بنزين و گران شدن آن گذشت. طي هفته گذشته مجلس و دولت متفق القول اعلام كردند كه فعلا تصميمي براي گران كردن بنزين نداشته و تنها براي احياي كارت سوخت برنامه‌ريزي مي‌كنند. اما كنترل مصرف بنزين وظيفه كيست؟

بيت ران – مريم يعقوبي: كارت سوخت به‌عنوان ابزاري براي كنترل مصرف و مقابله با قاچاق معرفي‌شده است اما طي سال‌هاي گذشته و بعد از سهميه‌بندي بنزين در دولت دهم، استفاده از اين كارت به‌نوعي از هدف خود دور شده و نقش خود را به‌درستي بازي نكرد. بسياري از افراد به دليل كم بودن سهميه نسبت به نياز روزانه به بنزين اقدام به خريد بنزين از كارت سوخت تاكسي‌داران و برخي جايگاه داران مي‌كردند. اين موضوع منجر به ايجاد فساد دونرخي شدن غيررسمي بنزين شد.

كاهش سهميه‌ها و افزايش قيمت بنزين سهميه‌اي درنهايت منجر شد نمايندگان مجلس شوراي اسلامي در رسيدگي به لايحه اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۵ با حذف بند «ح» تبصره ۱۴ قانون بودجه ۱۳۹۵ با حذف كارت سوخت موافقت كردند و عملاً بنزين سهميه‌اي باقيمت ليتري ۷۰۰ تومان در شهريورماه سال ۹۵ جاي خود را به بنزين تك‌نرخي باقيمت آزاد ليتري ۱۰۰۰ تومان داد.

كاهش مقطعي مصرف بنزين

باوجود گران شدن بنزين طي سال‌هاي گذشته ميزان مصرف تنها در مقاطعي كوتاه از زمان كاهش يافت، اما باگذشت چند روز يا چند ماه از تغيير نرخ سوخت مجدداً ميزان مصرف بنزين روند صعودي خود را پيش‌گرفته و دولت و نهادهاي مرتبط با مصرف سوخت بازهم از كنترل مصرف عاجز ماندند.

به نظر مي‌رسد اصلاح الگوي مصرف بنزين در كشور نيازمند مطالعه و پژوهش‌هاي بيشتري بوده و در بلندمدت به نتيجه خواهد رسيد. پس بايد فعلاً عطاي كنترل مصرف بنزين از سمت جامعه را به لقاي آن بخشيد و به سمت ديگر معادله پرداخت. اما كارت سوخت ابزاري است كه تنها سمت مردم و مصرف‌كنندگان قرار دارد، در حالي كه لايه حاكميتي و تصميم‌گير هم مي‌توانند با تغيير در برخي روندها و قوانين ميزان مصرف بنزين را پيش از مصرف‌كنندگان كنترل كرده و شايد كاهش دهند.

بنابراين بايد گفت در معادله مصرف بنزين دو طرف وجود دارد توليد كننده خودرو و مصرف كننده . قطعا مصرف‌كنندگان وسايل نقليه نياز به اصلاح الگو و فرهنگ‌سازي دارند اما اگر اين فرهنگ‌سازي صو.رت گرفت اما خودروها همچنان پرمصرف بود چه بايد كرد؟

در طرف ديگر اين معادله، خودروسازان و واردكنندگان قرار دارند. طي سال‌هاي گذشته مدل‌هاي مختلفي از خودروهاي چيني توسط خودروسازان وارد كشور شد. با بررسي مدل‌هاي اين خودروها و ميزان مصرف بنزين در آن‌ها مي‌بينيم اغلب اين خودروها در كشورهاي سازنده به‌عنوان خودروي با مصرف متوسط رو به بالا معرفي‌شده و در فهرست خودروهاي مقرون‌به‌صرفه براي مصرف‌كننده قرار نمي‌گيرند.

در كل كشور بيش از  ۲۰ ميليون خودرو شماره گذاري شده است

بر اساس آخرين آمارهايي كه راهنمايي و رانندگي درباره خودروهاي توليد شده، منتشر كرده نشان مي دهد در كل كشور بيش از  ۲۰ ميليون خودرو شماره گذاري شده است كه يك پنجم آن معادل ۴ميليون خودرو، سهم شهر تهران است. همچنين تعداد موتورسيكلت هايي كه در شهر تهران وجود دارد، ۳ميليوناست. حال بايد سرانه مصرف سوخت هر يك از اين خودروها را محاسبه كرد تا در نهايت از انتخاب مدل خودروهاي وارداتي يا توليدي به تفاوت هاي ميزانمصرف بنزين در كشور پي برد.

قيمت ارزان‌ برخي از خودروها -البته پيش از رشد نجومي قيمت خودرو طي يك سال گذشته- تنها عاملي بود كه مصرف‌كننده ايراني به آن اقبال نشان داده و صف خريد و ثبت‌نام براي آن‌ها بدون در نظر گرفتن ميزان مصرف بنزين و صرفا با انتخاب مدل و قيمت وشرايط و تسهيلات و شايد حاشيه سود آن تشكيل شد.

*نماينده مجلس: موضوع سهيه بندي بنزين فعلاً متوقف است اما بررسي مي شود

*يك كارشناس: افزايش هدف دار قيمت ها/گراني بنزين بازار را دچار خلا مي كند

ميزان مصرف سوخت خودرو در خريد در كشور مهم نيست

گفتني است در ميان مؤلفه‌هاي انتخاب خودرو در كشور ما ميزان مصرف جزء آخرين شاخص‌ها قرار دارد و علت آن‌هم شايد يارانه‌اي باشد كه دولت روي هر ليتر بنزين به مصرف‌كننده مي‌پردازد.


در اين گزارش با انتخاب ۳۸ مدل از پرفروش‌هاي بازار خودرو ميزان مصرف آن‌ها را بررسي كرده‌ايم. البته پيگيري‌هاي خبرنگار خبرآنلاين براي يافتن تعداد هر يك از اين خودروها به‌صورت پلاك شده به نتيجه‌اي نرسيد.

نگاهي به خودروهاي پرطرفدار نشان مي‌دهد كم‌مصرف‌ترين خودرو در بازار كشور MVM مدل S۱۱۰ با حدود ۴ ليتر در ۱۰۰ كيلومتر و پرمصرف‌ترين خودرو از همان برند اما مدل ۵۵۰ آن با بيش از ۸ ليتر در ۱۰۰ كيلومتر است.

البته اين ميزان مصرف به‌طور متوسط در سرعت حداقل ۶۰ تا ۸۰ كيلومتر سنجيده شده اما در ترافيك‌هاي مثال‌زدني شهرهاي بزرگ كشور قطعاً ميزان مصرف بيش از اين اعداد خواهد بود.