پيام نفت -رسانه خبري تحليلي نفت، گاز و انرژي : انتقاد پزشكيان از جوسازي‌ها عليه زنگنه: به فلان نماينده مي‌گوييم چرا چنين چيزي را گفتي مي‌گويد شنيده‌ام
یکشنبه، 2 تیر 1398 - 09:01 کد خبر:44768

پيام نفت:
نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه جوسازي شديد عليه وزارت نفت در جريان است، گفت: عليه همه كساني كه جايگاه‌هاي كليدي قرار گرفته‌اند و تلاش مي‌كنند كه ثبات در مملكت ايجاد بشود جوسازي مي‌كنند و هر چه جايگاه حساس‌تر باشد، جوسازي بيشتر مي‌شود.
پايگاه خبري تحليلي انتخاب (Entekhab.ir) :
نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه جوسازي شديد عليه وزارت نفت در جريان است، گفت: عليه همه كساني كه جايگاه‌هاي كليدي قرار گرفته‌اند و تلاش مي‌كنند كه ثبات در مملكت ايجاد بشود جوسازي مي‌كنند و هر چه جايگاه حساس‌تر باشد، جوسازي بيشتر مي‌شود.

مسعود پزشكيان نايب رئيس مجلس شوراي اسلامي و سياستمدار اصلاح‌طلب در واكنش به اخبار تكذيب شده‌اي كه از سوي يكي از نمايندگان مجلس عليه بيژن زنگنه، وزير نفت مطرح شده است، گفت: متاسفانه خيلي راحت اطلاعات غيرموثقي را كه از طريق شنيده‌هايي كه ممكن است دشمن عامل پخش آنها باشد، تكرار مي‌كنند.

وي افزود: وقتي با شخصي كه اين حرف و شنيده‌ها را زده صحبت كرده و از او مي‌پرسيم كه چرا چنين چيزي را گفتي، مي‌گويد كه خود من هم شنيده‌ام!

اين نماينده مجلس با بيان اينكه در حال حاضر اين شنيده‌ها شگردي از سوي دشمن است و مي‌خواهد كه چنين اخباري در رسانه‌ها پخش شود، گفت:‌ با اين كارها سعي در تخريب افرادي دارند كه در جايگاه‌هاي كليدي اين مملكت قرار گرفته‌اند و تلاش مي‌كنند ثبات در مملكت ايجاد شود.

وي در ادامه با تاكيد بر اينكه هدف از پخش اين اخبار فقط براي تخريب و بدنام كردن افراد است، گفت: اين اخبار با هدف بي‌اعتبار كردن افراد از سوي خارج‌نشينان و عده‌اي كه در داخل كشور فعال هستند در شبكه‌هاي اجتماعي صورت مي‌گيرد.

پزشكيان گفت: سيستم رسانه‌اي كشور ما و طبيعتا مديران و مسئولان سياسي و رسانه‌هاي اصلي كشور در اين رابطه بايد خيلي فعال عمل كنند. آنها بايد شفاف‌سازي كرده و واقعيت‌ها به صورت كامل پخش، افشا و اعلام كنند.

اين سياستمدار اصلاح طلب در واكنش به علت تكرار چندباره اين اخبار نادرست از سوي برخي با اشاره به آيه‌اي از قرآن گفت: قرآن در آيه‌اي مي‌گويد مي‌خواهيد بگويم كه شيطان بر چه كسي نازل مي‌شود؟ بر كساني كه شنيده‌ها را القا مي‌كنند درحالي كه آن شنيده‌ها دروغ است. اين كار شيطاني ممكن است انجام شود اما بايد از آن اجتناب كرد.

اين وزير اسبق درباره صحبتي از بابك زنجاني بر اينكه به زودي جاي من و وزير نفت عوض مي‌شود، گفت: قوه محترم قضاييه بايد تاكنون تكليف چنين آدم‌هايي را مشخص مي‌كرد، نه اينكه اجازه مي‌داد با به درازا كشيده شدن پرونده جرائت و جسارت كنند چنين حرفي بزنند. اگر چنين حرفي زده است محاكم قضايي بايد با آن برخورد كنند.

پزشكيان در پاسخ به اينكه آيا اين سخنان فشار كاسبان تحريم بر وزارت نفت براي پيشبرد اهداف خودشان است، گفت: تا زماني كه ما شفافيت داده‌ها را نداشته باشيم و تا زماني كه ما عدد و رقم‌هاي مشخص دارايي و پول‌ها و يا جريان مالي كشور را نتوانيم رصد كنيم، خيلي از اين حرف‌ها زده مي‌شود و هر كسي مي‌تواند به وزارت نفت اتهام وارد كند.

وي در ادامه گفت: مسئله اين است كه ما بايد بتوانيم جريان داده‌ها را رصد كنيم تا جلوي حرف‌ها را گرفته و آنها را مديريت كنيم. در فضاي غيرشفاف و مه‌آلود چيزي ديده نمي‌شود، هر حرفي را مي‌شود زد و شايد خيلي‌ها هم بخواهند آن را باور كنند.

نايب رئيس مجلس با بيان اينكه جنگ رواني شديدي عليه وزارت نفت وجود دارد، گفت: نمي‌خواهم تحليل خاصي در اين مورد ارائه بدهم اما مشخص است عليه همه كساني كه در اين مملكت تلاش مي‌كنند، جوسازي مي‌شود.

وي افزود: هر چقدر آن جايگاه حساس‌تر باشد، جوسازي آنها نيز شديدتر است و علت اين جوسازي‌ها اين است كه مردم را نسبت به نظام بدبين كرده و نظام را در نهايت به ورطه بحران بكشانند.