پيام نفت -رسانه خبري تحليلي نفت، گاز و انرژي : سيدهادي رضوي كيست؟
شنبه، 25 خرداد 1398 - 17:54 کد خبر:44730
پيام نفت:
سيدمحمدهادي رضوي مديرعامل گروه اقتصادي به نام فاطمي و داماد محمد شريعتمداري وزير كنوني كار، تعاون و رفاه اجتماعي است كه اكنون به اتهام ۱۰۷ ميليارد تومان مال نامشروع در حال محاكمه است. او سي و شش سال سن دارد و ۱۲ سال تحصيلاتش را در مدرسه موتلفه اسلامي گذراند.

به گزارش تابناك، محمدهادي رضوي متولد فروردين ۱۳۶۳ در تهران، فرزند سيد سعيد رضوي، همسر دختر محمد شريعتمداري، وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي دولت دوازدهم و دانش آموخته مدرسه موتلفه اسلامي است.
گروه فاطمي كه مدير عاملي آن بر عهده محمدهادي رضوي است، در برگيرنده چندين مجموعه از جمله شركت صنايع آينده سازان فاطمي نوين، سيستم‌هاي رسانه‌اي فاطمي، ماشين‌هاي اداري فاطمي و كارخانجات فاطمي مي‌باشد. تهيه سريال هايي، چون شهرزاد و شاهگوش از جمله توليدات اين موسسه بود.

سيدهادي رضوي كيست؟

اظهار نظر رضوي درباره توليد شهرزاد

رضوي پيشتر در مورد سريال شهرزاد و فرايند توليد آن گفته بود: سريال “شهرزاد” بزرگترين و پرهزينه‌ترين مجموعه تاريخ سينما و تلويزيون ايران در بخش خصوصي مي‌باشد كه با هزينه‌اي بالغ بر ۱۲۰ ميليارد ريال توليد شده است.

داماد محمد شريعتمداري

رضوي همواره سعي كرده خود را چهره‌اي مستقل از پدر همسرش نشان دهد، اما در برخي سفر‌هاي استاني دولت يازدهم در كنار پدرزن خود (محمد شريعتمداري) ديده شده است. او معتقد است داماد وزير بودن نه تنها جرم نيست، بلكه مي‌تواند براي رساندن حرف مردم هم پلي ايجاد كند.

سيدهادي رضوي كيست؟

اتهام فساد مالي

روز سه شنبه ۲۴ ارديبهشت سال ۹۸ خبر رسيد كه دادگاه رسيدگي به اتهامات محمدهادي رضوي و ۳۰ متهم ديگر پرونده بانك سرمايه، در شعبه سوم دادگاه ويژه رسيدگي به جرائم اخلال گران و مفسدان اقتصادي به رياست قاضي مسعودي مقام در حال برگزاري است.

سيدهادي رضوي كيست؟
در جزئيات اين خبر قهرماني نماينده دادستان افزود: يكي از دريافت كنندگان تسهيلات از بانك سرمايه سيد محمدهادي رضوي است كه موفق شده از طريق شركت‌هاي آينده‌سازان و ره‌پويان كوثر ۶۰ و ۲۰ ميليارد تومان به نام شركت‌هاي فوق و بدون توديع وثيقه تسهيلات دريافت كند و از طريق شركت شايگان تجارت آتيه با ۳ فقره ضمانت‌نامه، ۲۷ ميليارد و ۵۰۰ ميليون تومان بدون اعتبارسنجي و توديع وثيقه دريافت كند و اقدام به خريد گوشت و مرغ از شركت پشتيباني دام استان تهران كرده و سپس در بازار به فروش رسانده و بانك يادشده را با چالش جدي مواجه كرده است.
قهرماني گفت: همچنين سيد محمدهادي رضوي اقدام به خريد چندين ملك در نقاط مرغوب تهران كرده است كه ملك موسوم به صبا را در خيابان اندرزگو به مبلغ ۱۹ ميليارد تومان خريداري كرده است و در اسفندماه سال ۹۴ قصد داشته تا از طريق گران‌نمايي بدهي خود را به بانك سرمايه تسويه كند و در اين خصوص از شخصي به نام محسن پارسائيان كمك مي‌خواهد و كارشناسان فوق پيرو تباني به ميزان بيش از ۴ برابر ارزش واقعي ملك را ارزيابي مي‌كند، در حاليكه چند ماه پيش از ارزيابي از قبال تسهيلات بانك سرمايه اين ملك را خريداري كرده بود و براي خوش خدمتي محسن پارسائيان، ۳۰۰ ميليون تومان پاداش به وي پرداخت كرده است.
وي افزود: متهم سيد هادي رضوي ۱۲۰ ميليارد تومان به بانك سرمايه بدهكار بوده و از طريق گران‌نمايي ملك مذكور به مبلغ ۱۲۵ ميليارد تومان، از بانك سرمايه ۵ ميليارد تومان طلبكار شده و چندين چك بابت طلب خود از بانك سرمايه دريافت و بابت طلب خود به شهرداري ارائه كرده است.
قهرماني گفت: متهم رضوي از طريق شركت آينده سازان ۳ فقره ضمانت‌نامه به ميزان ۶۰ ميليارد تومان، ره‌پويان كوثر يك فقره ضمانت‌نامه به مبلغ ۲۰ ميليارد تومان، شايگان تجارت آتيه ۳ فقره ضمانت‌نامه به مبلغ ۲۷ ميليارد و ۵۰۰ ميليون تومان و مجموعاً با توجه به مراتب فوق ۱۰۷ ميليارد و ۵۰۰ ميليون تومان از بانك سرمايه تسهيلات و ضمانت‌نامه دريافت كرده است.
نماينده دادستان افزود: در خصوص ملك صبا در خيابان اندرزگو كه اقدام به تهاتر كرده است بايد گفت كه اين ملك را حسب ارجاع بازپرس ناحيه ۳۶ تهران به مبلغ ۷۱ ميليارد تومان ارزيابي كرده‌اند و هيأت كارشناسي سازمان بازرسي و كميته تحقيق و تفحص مجلس ملك را به ۲۶ ميليارد و ۳۰ ميليارد تومان ارزيابي كرده‌اند.

سيدهادي رضوي كيست؟
وي گفت: متهم سيد هادي رضوي از مجراي پرداخت رشوه به مديران بانك سرمايه بدون توديع وثيقه در حدود ۱۰۷ ميليارد تومان را در سال ۹۱ تا ۹۴ از شبكه بانكي خارج و صرف عيش و نوش، سفر‌هاي خارجي، خودرو‌هاي لوكس و ملك كرده است.
قهرماني در ادامه به تشريح مشخصات و عناوين اتهامي متهمان پرداخت و افزود: سيد محمدهادي رضوي متهم به مشاركت در اخلال عمده در نظام اقتصادي كشور از طريق تحصيل مال از طريق نامشروع به مبلغ ۱۰۷ ميليارد و ۵۰۰ ميليون تومان است و آزاد با قرار وثيقه است و اتهامات ديگري دارد كه در دادگاه صالح رسيدگي خواهد شد.