پيام نفت -رسانه خبري تحليلي نفت، گاز و انرژي : رونمايي از 8 گريد جديد پتروشيمي جم با حضور وزير كار
شنبه، 30 مرداد 1395 - 08:52 کد خبر:41373
پيام نفت:

با حضور وزير كار و هيات بلند پايه همراه؛ هشت محصول جديد مجتمع پتروشيمي جم رونمايي شد.

به گزارش ايلنا از روابط عمومي پتروشيمي جم، وزير كار،تعاون و رفاه اجتماعي به همراه هيات بلند پايه و با حضور استاندار، نماينده مردم كنگان، دير و عسلويه،مدير عامل صندوق بازنشستگي، مدير عامل سرمايه گذاري صندوق بازنشستگي،فرماندار عسلويه، مديران استاني و شهرستاني از واحد هاي مجتمع پتروشيمي جم بازديد كرد و با حضور وي، هشت محصول جديد توليدي اين شركت رونمايي شد

علي ربيعي با اشاره به رونمايي از 8 محصول جديد مجتمع پتروشيمي جم تصريح كرد: اين 8 محصول جديد با تلاش متخصصان داخلي و با مهارت‌هاي فني و ذهني انجام شده اند و مي‌توان اين محصولات را به عنوان محصولات 1+1+8 عنوان كرد. چرا كه يكي ديگر از اين موفقيت‌ها براي پتروشيمي جم، خودكفايي و دانش متخصصان بومي و ديگري مديريت اين پتروشيمي است و ما افتخار مي‌كنيم كه دانش ايراني به خودكفايي رسيده و بايد زمينه صادرات بيشتر را فراهم كنيم.

مديرعامل شركت پتروشيمي جم در مراسم رونمايي از هشت محصول جديد پتروشيمي جم گفت: اين محصولات به همت و تلاش كاركنان و متخصصان توانمند پتروشيمي جم توليد شده كه نه تنها نيازهاي داخلي بلكه نياز بازارهاي جهاني را هم تأمين مي‌كند.

سيد حسين مير افضلي در ادامه  با يادآوري اين موفقيت بزرگ كه شعار امسال را تحقق بخشيد افزود: دستيابي به اين موفقيت و توليد اين محصولات جديد بيش از 100 ميليون دلار ارزآوري براي كشور دارد.

وي در ادامه تصريح كرد: اين 8 محصول جديد توليدي شركت پتروشيمي جم به همت متخصصان واحد پژوهش و فن آوري در راس آن دكتر راشدي كه  بومي منطقه هستند  مديريت اين پروژه را برعهده داشتند و ايشان  همه مدارج علمي و تحصيلات خود را در كشور عزيزمان ايران و دانشگاه هاي داخل گذرانده است.

بر اساس اين گزارش: 8 گريد توليد شده توسط شركت پتروشيمي جم 3 تاي آن در توليد درب بطري هاي نوشابه گاز دار و بدون گاز استفاده مي شود و 2 گريد ديگر در توليد الياف پلي اتيلن مانند تور ماهيگيري و طناب و 3 گريد ديگر در توليد سپر خود رو، باك خودرو و لوله هاي آبياري در صنعت كشاورزي و لوله هاي گاز در صنعت نفت و گاز استفاده مي شود كه توليد هر يك از اهميت بالايي برخوردار است.