پيام نفت -رسانه خبري تحليلي نفت، گاز و انرژي : ارزيابي ٢٢٠ مخزن به منظور ذخيره‌سازي گاز
چهارشنبه، 6 فروردین 1393 - 08:00 کد خبر:28306
پيام نفت:

ارزيابي ٢٢٠ مخزن براي ذخيره سازي گاز در كشور انجام شده است.

 

مديرعامل شركت ذخيره‌سازي گاز با اعلام اين خبر گفت: در حال حاضر بخش عمده‌اي از فعاليت‌هاي شركت ذخيره‌سازي گاز طبيعي به مطالعات امكان‌سنجي و پژوهش اختصاص يافته و در اين راستا شناسايي و غربالگري ميادين غرب ايران به منظور تبديل به ذخاير گاز طبيعي پايان يافته است.

مسعود سامي وند افزود: در اين مطالعات، اطلاعات تحت‌الارضي و سطح‌الارضي ٢٢٠ ميدان آناليز و ارزيابي شده است و با توجه به اينكه بيشتر جمعيت ايران در بخش مركزي كشور تجمع يافته است، صنعت ذخيره‌سازي توجه ويژه‌اي به اين منطقه دارد.

وي بابيان اينكه هم اكنون مطالعات اكتشافي در ساختار نمكي نصر‌آباد در حال اجرا است، تصريح كرد: با توجه به اينكه كشورهاي محدودي داراي فناوري و دانش بر روي مخازن گنبدهاي نمكين هستند، اين شركت با كسب دانش روي مخازن هيدروكربوني و مخازن نمكين تلاش مي كند به شركتي دانش بنيان تبديل شود.

مديرعامل شركت ذخيره سازي گاز طبيعي خاطرنشان كرد: در حال حاضر طرح ذخيره سازي گاز طبيعي سراجه قم، شوريجه خراسان، گنبدهاي نمكي كاشان، يورتشا ورامين، احمدي شيراز، قزل تپه گنبد كاووس، در ميادين باباقير، بانكول، ويزنهار ايلام از مهمترين پروژه‌هاي در دست اجرا و يا مطالعاتي به منظور ذخيره سازي گاز طبيعي در ايران است.
 

 

منبع:شانا