پيام نفت -رسانه خبري تحليلي نفت، گاز و انرژي : مديرعامل شركت ملي گاز ايران در بازيد از مخزن ذخيره سازي شوريجه /ايران در ذخيره سازي گاز طبيعي به دانش فني مطلوب دست يافته است
شنبه، 6 مهر 1392 - 12:30 کد خبر:21145

 

شانا _ گروه گاز: مديرعامل شركت ملي گاز ايران از كسب دانش فني مطلوب در ذخيره سازي گاز در كشور و ارتقاي توانمندي سازندگان داخلي در داخلي سازي بسياري از تجهيزات مورد نياز اين بخش خبر داد.

 

به گزارش شانا، حميدرضا عراقي در بازديد از مخزن ذخيره سازي شوريجه با اعلام اين كه امروز ذخيره‌سازي گاز طبيعي در كشور تبديل به يك فرهنگ شده است، گفت: در اين زمينه به دانش فني خوبي ‌دست يافته‌ايم و مشكلي نداريم.

وي با بيان اين كه باور توانستن انجام پروژه‌هاي ذخيره‌سازي در كشور به‌وجود آمده است، اظهار داشت: اين باور بسيار اهميت دارد و بايد براي دستيابي به شرايط بهتر و ايجاد مخازن بيشتر برنامه‌ريزي داشته باشيم و تلاش كنيم.

مديرعامل شركت ملي گاز ايران با بيان اين كه‌ باور يك چيز به تحقق آن بسيار كمك مي‌كند، هنر پروژه‌هاي ذخيره‌سازي را داخلي شدن بسياري از تجهيزات و قطعات اين پروژه‌ها عنوان كرد و گفت: اين همه پيشرفت‌ نشان از توانايي سازندگان داخلي در كشور دارد.

وي اظهار داشت: زندگي در كشوري كه جوانان آن با وجود تحريم‌ها و محدوديت‌ها، تعداد زيادي از تجهيزات مورد نياز صنعت را توليد كرده‌اند، بسيار لذت‌بخش است.

مديرعامل شركت ملي گاز ايران كار كردن در شركت گاز را توفيق الهي دانست و افزود: تأمين آسايش و امنيت مردم در بخش انرژي وظيفه اصلي كاركنان اين شركت است و همه بايد در اين زمينه در شركت گاز با تمام توان تلاش كنند.

مهندس عراقي در اين بازديد از تمام كساني كه در اجرايي شدن پروژ‌ه‌هاي ذخيره‌سازي در كشور زحمت كشيده‌اند، قدرداني كرد.

در اين نشست، مهندس سامي‌وند مديرعامل شركت ذخيره‌سازي گاز طبيعي ايران نيز با تشكر با ارائه گزارشي از فعاليت‌هاي اين شركت، گفت: مخزن ذخيره‌سازي شوريجه بزرگترين طرح ذخيره‌سازي گاز طبيعي ايران وخاورميانه وپانزدهمين پالايشگاه گازي كشوربه شمار مي‌آيد كه در كمترين زمان ممكن و كمترين هزينه از سوي متخصصان ايراني طراحي، ساخت، نصب و راه‌اندازي شده است.

وي درباره ساير طرح‌هاي ذخيره‌سازي گازطبيعي اظهار داشت: در تمام كشور بررسي لازم براي ذخيره‌سازي گاز طبيعي صورت گرفته است و پس از بررسي ٢٢٠ مخزن، مشخص شد كه در ٤٠ مخزن امكان اجراي پروژه‌هاي ذخيره‌سازي وجود دارد.

سامي وند افزود: هم اكنون قطار ذخيره‌سازي در كشور حركت خود را آغاز كرده است و براي اينكه در آينده دغدغه‌اي نداشته باشيم، بايد تمام تلاش خود را به‌كار گيريم تا اين حركت ادامه داشته باشد.

مديرعامل شركت ملي گاز ايران و هيأت همراه پايان هفته گذشته از مناطق عملياتي شمال شرق بازديد كردند.